Vo štvrtok štartuje odložená COOLtúra skupiny Hex

Hex
Skupina Hey Foto: Martina Mlčúchová

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Skupina Hex odštartuje vo štvrtok v Žiline odložené klubové turné COOLtúra. Hudobníci vystúpia od 12. do 28. apríla v deviatich slovenských mestách v rámci prípravy pred vystúpeniami na letných festivaloch.

Trenčiansky koncert, ktorým mali 5. apríla šnúru pôvodne začať, odohrajú v náhradnom termíne 26. apríla. Dôvodom zmien je zranenie basgitaristu Tomáša „Yxa“ Dohňanského.

„Bol som na mojom thaiboxerskom tréningu a ten boxerský pytel sa mi uhol. Niečo mi ruplo v ramene. Zranenie ramena som mal už minulý rok. Vtedy sa mi to podarilo na hokeji. Teraz sa mi to tak ťahá a musel som zostať aspoň 4 až 5 dní v kľude. Nemohol som s tou rukou ani pohnúť, takže by som nezahral koncert,“ priznal.

Aj keď ešte nie je na sto percent fit, do štvrtku večer vraj bude v poriadku, dodal. „Už ma to bolí zo dňa na deň menej a dúfam, že sa mi do tej Žiliny nič nestane. Veľmi sa tešíme na prvý klubový koncert po veľa rokoch a tešíme sa na ľudí, ktorí si prídu pozrieť Hex a aj kapelu Talkshow,“ doplnil hudobník, ktorý sa spolu s kolegami z kapely predstaví fanúšikom na klubovom turné prvýkrát po šiestich rokoch.

Pred štartom turné stihli členovia skupiny Hex dokončiť aj videoklip k piesni Mám chuť z albumu Ty a ja (2010). „Ďuďovi sa to celé objavilo v momente, keď sa zobudil, takže je to pravdepodobne jeho sen. Pesnička je taká rytmicky vhodná ku kráčaniu a on si povedal, že sa pôjde na jedno miesto pod bratislavským obchvatom. Keď medzi piatou-siedmou zapadá slnko, dobre to tam vyzerá a je tam dobré svetlo. Tybyke tam natočil nejaké skúšobné zábery. Povedali sme si, že ten nápad je dobrý a ideme do toho,“ prezradil Yxo o vzniku videoklipu, ktorý si môžu fanúšikovia Hexu pozrieť na YouTube.

Turné muzikanti v žilinskom Smerr Pube odštartujú so skupinou Talkshow, ktorá sa v úlohe predskokanov predstaví aj na koncertoch v Martine, Bratislave a Prievidzi. V Pezinku a Trenčíne ako predkapela vystúpia Datasystem. Obe spomínané formácie zahrajú na poslednom koncerte v Hruštíne. Špeciálnym hosťom bratislavského vystúpenia bude kapela Vetroplach.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka COOLtúry Maca Schmidtová.

Termíny a miesta koncertov turné COOLtúra kapely Hex

12. apríla – Žilina, Smerr Pub

13. apríla – Poprad, Rock Fabrik

14. apríla – Martin, Kozel Pub

19. apríla – Bratislava, Nu Spirit

20. apríla – Prievidza, Element

21. apríla – Pezinok, Pura Vida

26. apríla – Trenčín, Piano

27. apríla – Nitra, Valašský Šenk

28. apríla – KD Hruštín

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom