Vo vraku Costy Concordie našli ľudské kosti

Odťahovanie vraku lode Costa Concordia
V talianskom prístave Giglio začali práce na odtiahnutí vraku výletnej lode Costa Concordia do prístavu v meste Janov, kde ho zlikvidujú. So samotným odťahovaním by mali začať 21. júla, operácia však závisí od počasia. Costu Concordiu budú ťahať dva vlečné člny, more však musí byť pokojné. Foto: SITA/ AP

JANOV 7. augusta (WEBNOVINY) – Talianski potápači našli vo vraku výletnej lode Costa Concordia ľudské pozostatky.

Podľa stredajších informácií talianskych úradov zrejme patria indickému čašníkovi, ktorý je oficiálne jedinou dodnes nezvestnou osobou spomedzi ľudí plaviacich sa na luxusnej lodi v čase jej stroskotania pred viac ako 30 mesiacmi.

Obrazom: Odťahovanie vraku lode Costa Concordia

Jeho telesné pozostatky sa odvtedy nepodarilo nájsť. Taliani jeho rodinu už o náleze upovedomili. Úrad pri civilnú ochranu však informoval aj rodinu talianskej cestujúcej, ktorej telo sa podarilo objaviť ešte koncom septembra.

Costa Concordia stroskotala 13. januára 2012 po náraze na plytčinu neďaleko ostrova Giglio. Nehoda si vyžiadala 32 mŕtvych a niekoľko desiatok zranených. V čase nárazu sa na palubách nachádzalo viac ako 4200 ľudí. Vrak plavidla koncom júla po 250-kilometrovej plavbe dopravili do prístavu v Janove, kde ho zošrotujú.

https://www.youtube.com/watch?v=Ac0Br9RH45I

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom