Vo Vyzývacom pohári tesná domáca prehra Šale

Duslo šaľa

ŠAĽA 6. februára (WEBNOVINY) – Hádzanárkam HK Slovan Duslo Šaľa sa nevydaril tohtosezónny vstup do európskej pohárovej súťaže. Zverenky trénerky Dariny Braunovej prehrali v sobotňajšom prvom zápase osemfinálového 4. kola Vyzývacieho pohára s macedónskym tímom HC Metalurg Skopje 23:24 (8:11). Šalianky si tesnou jednogólovou prehrou v domácom prostredí skomplikovali svoje postupové šance. Odveta sa bude hrať v sobotu 13. februára 2010 o 16.00 h.

Výsledok – Vyzývací pohár (Challenge Cup) žien – osemfinálové 4. kolo – prvý zápas – sobota (odveta 13. 2. 2010 o 16.00):

HK Slovan Duslo Šaľa (SR) – HC Metalurg Skopje (Maced.) 23:24 (8:11)

Zostava a góly Šale: Némethová, Grandtnerová, Túrociová – Trochtová, Pileková 4, A. Tóthová 7/2, S. Szarková 2, J. Braunová 1, P. Popluhárová 8/2, Veselková, Czaniková, Puškášová 1

Najviac gólov za Metalurg: Bajramovská 10, Gjorgjevská 7/2

Pok. hody: 5/4 – 4/3 , vylúčené: 3 – 4, bez ČK, rozhodovali: Scevola a Alperan (obaja Tal.), 350 divákov

Úvodná desaťminútovka bola v znamení nečistých zákrokov v bránkovisku na oboch stranách, takže diváci boli svedkami až 6 pokutových hodov. Hoci domáce hádzali až štyri sedmičky, na ukazovateli skóre svietil len mierne priaznivý stav 4:3. Hráčky Dusla potom vyhrávali 5:3 i 6:4, ale záver prvého polčasu patril súperovi. Skopje šnúrou 4 gólov získalo pred prestávkou sľubný náskok 11:8.

Po zmene strán hostky zvýšili vedenie na 13:8, keď využili nevýraznú ofenzívnu hru Šale. Potom sa však rozchytala domáca brankárka Némethová, jej spoluhráčky to využili na zníženie na 14:15 a stretnutie opäť získalo dramatický náboj. Zverenkám trénerky Braunovej sa v 52. min po rýchlej kontre podarilo Tóthovou vyrovnať na 19:19. V 58. min za stavu 22:22 mohli domáce streliť vedúci gól, ale akciu nezakončili. Na druhej strane kanonierka Bajramovská nezaváhala a Macedónčanky si už tesné víťazstvo ujsť nenechali.

Hlas:

Darina Braunová (trénerka Šale): „Náš výkon negatívne ovplyvnila únava vyplývajúca zo zdravotných problémov v kádri. Hrali sme však proti kvalitnému súperovi a myslím si, že sme najmä v druhom polčase nesklamali. V prvom dejstve nám nešla obrana a ani útok, nevychádzala nám streľba a bolo to z našej strany príliš nervózne. Po zmene strán sme zlepšili defenzívu, rozchytala sa Némethová a získali sme niekoľko lôpt, takže sme mohli prechádzať aj do rýchleho protiútoku. Škoda zbrklého zakončenia za nerozhodného stavu v závere duelu. Žiaľ, napokon sme tesne prehrali, ale súper bol dnes lepší. V odvete nemáme čo stratiť, jednogólové manko nie je veľké.“