Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Voda je život
19. júna 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Voda je čím ďalej vzácnejšia

BRATISLAVA 19. júna (WBN/PR) – O nedostatku vody, jej dôležitosti pre život, nielen náš ľudský, ale aj o jej čoraz väčšej spotrebe a ohrozovaní vodných zdrojov, počúvame v poslednej dobe často. Na svete pritom žije 7 miliárd ľudí, a hovorí sa, že každý z nich by mal denne vypiť dva až tri litre vody. Je však len málo toho, čo o vode naozaj vieme a len málokto je ochotný meniť svoje zvyklosti, zvážiť svoju spotrebu či začať vodou naozaj šetriť.

Najbližšie sa bude voda skloňovať v priestoroch banskobystrického nákupného centra Europa Shopping Center na interaktívnej výstave Voda je život, ktorá odštartuje 20. júna a potrvá do 4. júla 2014. V priebehu dvoch týždňov využijú priestor na prezentáciu zaujímavostí zo sveta vody, prírody a ekologického prístupu k životu viaceré subjekty, ako napr. Slovenská agentúra životného prostredia, Daphne – inštitút aplikovanej ekológie, Výskumný ústav vodného hospodárstva, Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť a ďalší.

Výstava zodpovie všetky otázky týkajúce sa znečistenia vody, percentuálneho zastúpenia jednotlivých skupenstiev na Zemi či na otázku, koľko vody sa nachádza v našom tele. Počas uvedených dní bude v nákupno-zábavnom centre prebiehať aj výstava Zelený svet, ktorá ponúkne ukážky prác medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže súvisiace s vodou. Ďalšou formou, prostredníctvom ktorej sa budú môcť návštevníci zoznámiť s vodou, je aj dokumentárny film Voda je život. Pochádza z dielne talentovaných filmárov, režiséra Mareka Urbana a kameramanov Dušana Husára a Tibora Szilágyiho.

Samotné nákupné centrum nezastrešuje výstavu náhodou. Europa shopping center totiž v ničom nezaostáva za príkladným spôsobom ako vodou šetriť. Fakt, že pri umývaní rúk na toaletách nemusíme manipulovať s klasickými vodovodnými kohútikmi nevychádza len z hygienických dôvodov, ale najmä z ekologických, kedy sa takýmto spôsobom míňa menej vody než pri klasických batériách. Centrum tiež disponuje inovatívnymi pisoármi bez vody a chémie, ktoré prakticky poslúžia samozrejme pánom, no zároveň i nášmu životnému prostrediu.

Organizátori dvoj-týždňovej výstavy mysleli aj na našich školopovinných, ktorí si už o malú chvíľu začnú užívať prázdniny. Ešte pred tým si však v piatok 27. júna prevezmú vysvedčenia, s ktorým sa budú môcť prísť ukázať aj do Europa SC. Pripravené sú rôzne zábavné formy spoznávania vlastností vody a pre prvých 40 žiakov s čistými jednotkami aj špeciálny darček – ekohrnček.

Voda je vzácna. Príďte spoznať vodu ako ju nepoznáte. Navštívte výstavu Voda je život v dňoch 20.6. – 4.7. 2014.

Odporúčané články

V lete vás môže voda v byte vyjsť veľmi draho! 10 príznakov toho, že pijete málo vody

Témy

Diskusia

len dufam ze nam ju nezacne "chranit"mierotvorca. nicky Zvláštne, voda je čím ďalej vzácnejšia, ale Slovensko ju ide vyvážať. Niekto zacítil bohaté ložisko svojho nadpríjmu... Keď už tak, mal by z toho profitovať štát, lebo voda patrí nám všetkým slovákom, nie je ničí majetok.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...