Vodič na varovné výstrely nereagoval, polícii ďalej unikal aj po zasiahnutí motorovej časti (video)

POLÍCIA: Kontrola dodržiavania zákazu vychádzania
Foto: ilustračné, SITA/KR PZ Košice.

Varovný výstrel aj mierenú strelu zo služobnej zbrane použili policajti pri prenasledovaní vodiča, ktorý sa vyhol dopravnej kontrole v žilinskej mestskej časti Považský Chlmec. Pred policajtmi unikal smerom na Bytču a neskôr do Považskej Bystrice. O podrobnostiach prípadu informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti.

„Vodič počas jazdy niekoľkokrát ohrozil iných vodičov. Nereagoval na viaceré výzvy polície dávané výstražným svetelným a zvukovým znamením, preto policajti použili varovný výstrel zo služobnej zbrane do vzduchu. Ani po ňom však vodič vozidlo nezastavil, preto ďalšia strela už bola mierená na prenasledované vozidlo a zasiahla motorovú časť,“ uviedla polícia.

Prenasledované vozidlo ani po výstrele nezastavilo a pokračovalo ďalej v jazde. „Unikajúce vozidlo sa podarilo policajnej hliadke zastaviť až v Považskej Bystrici. K zraneniam osôb nedošlo. Vozidlo viedol 44-ročný Slavomír zo Žiliny, ktorý sa na mieste podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom,“ doplnila polícia s tým, že už začali trestné stíhanie vo veci trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR