Vodič ušiel zo skúšky na drogy, policajta ovalil dverami

Drogy
Foto: SITA/Peter Hudec

BRATISLAVA 11. apríla (WEBNOVINY) – Útokom na policajta sa skončila naháňačka s vodičom, u ktorého chceli zistiť, či neužil drogy.

Udalosť sa začala bežnou dopravnou kontrolou policajtov, ktorí 22-ročného vodiča auta Škoda Octavia zastavili v utorok o 23:20 na Slatinskej ulici v Bratislave. Vodičovi na mieste urobili dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu, ktorej výsledok bol negatívny.

Potom ho vyzvali, aby sa podrobil odberu a vyšetreniu moču na prítomnosť omamných a psychotropných látok. „Vodič s vyšetrením súhlasil, avšak po chvíli sa dal na útek,“ konštatoval bratislavský policajný hovorca František Peczár.

Policajt muža dobehol pri vchode do jednej z bytoviek na Slatinskej ulici. Keď za ním vošiel do vchodových dverí obytného domu, unikajúci muž ho udrel kovovými dverami so sklenenou výplňou.

„Policajtovi tak spôsobil zranenia na zápästí a na hlave, ktoré si vyžiadali okamžité ošetrenie,“ dodal Peczár.

Vyšetrovateľ vzniesol voči 22-ročnému Ivanovi C. z Bratislavy obvinenie zo zločinu útoku na verejného činiteľa, hrozí mu väzenie na tri až osem rokov. Muža umiestnili do cely policajného zaistenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom