Vodná slalomárka Beňušová získala v Charlotte zlat

CHARLOTTE 4. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Dana Beňušová zvíťazila v kategórii K1 žien na pretekoch Charlotte Open World ICF Ranking Series v Charlotte v Severnej Karoline v USA. Slováci si z novovybudovaného areálu olympijskej prípravy odvážajú aj ďalšie vzácne kovy. Elena Kaliská v tej istej kategórii skončila na striebornej pozícii. Kov rovnakej hodnoty si vybojoval aj kajakár Ján Šajbidor a medzi singlkanoistami Alexander Slafkovský. V C1 mužov skončil na tretej priečke Matej Beňuš. Zo sedemčlennej slovenskej výpravy sa na pódium pre medailistov nedostali Michal Martikán, ktorý po víťazstve v semifinále skončil v rozhodujúcej jazde štvrtý, a kajakár Martin Halčin, ktorý finále nedokončil a klasifikovali ho na desiatej priečke.

Výsledky:

K1 ženy: 1. Dana Beňušová 123,29 (0 trestných sekúnd), 2. Elena Kaliská (obe SR) 148,47 (8), 3. Katrina van Wijková (Kan.) 159,36 (4)

C1 muži: 1. Benn Fraker (USA) 109,44 (0), 2. Alexander Slafkovský 111,15 (4), 3. Matej Beňuš 111,30 (2), 4. Michal Martikán (všetci SR) 119,58 (2)

K1 muži: 1. Pierre Bourliaud (Fr.) 109,78 (0), 2. Ján Šajbidor (SR) 110,30 (0), 3. John Hastings (Kan.) 113,06 (0), … 10. Martin Halčin (SR) – nedokončil finálovú jazdu

C2: 1. Scott Parsons, Benn Fraker 138,98 (4), 2. Tad Dennis, Casey Eichfeld (všetci USA) 165,12 (8)

C1 ženy: 1. Hailey Thompsonová 295,53 (56), 2. Micki Reevesová 579,62 (308), 3. Carolyn Petersonová (všetky USA) 725,99 (506)

Viac k osobe Alexander SlafkovskýElena KaliskáJán ŠajbidorMartin HalčinMatej BeňušMichal Martikán