Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Allianz
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Matthias Schrader, File
28. 09. 2016 12:49 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Agentúra Fitch potvrdila ratingy skupiny Allianz

Dlhodobý úverový rating nemeckej poisťovacej skupiny zostáva na stupni AA- a rating finančnej sily na úrovni AA.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v stredu potvrdila nemeckej poisťovacej skupine Allianz SE dlhodobý úverový rating na stupni AA-. Rating finančnej sily (IFS) ponechala na stupni AA. Výhľad oboch ratingov je stabilný. V prospech ratingov hovorí silná technická ziskovosť a kapitálová pozícia, široká diverzifikácia z geografického hľadiska a z pohľadu produktov, ako aj solídna podnikateľská pozícia na jej kľúčových trhoch.

Pozícia v neživotnom poistení zostáva silná
Skupina profituje aj z kvalitného zloženia investícií a kapitálu. Agentúra ďalej konštatuje, že ziskovosť skupiny v jej divízii správy majetku PIMCO je v súčasnosti utlmená a v segmente životného poistenia zostanú podmienky na niektorých trhoch v strednodobom horizonte pravdepodobne náročné. Pozícia v neživotnom poistení však napriek určitým ťažkostiam, ktorým skupina čelila v prvom polroku tohto roka, zostáva silná, uzatvára ratingová agentúra.
Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Odporúčané články

Zisk banky Citigroup v druhom kvartáli medziročne stúpol o 7 % Asset Management Slovenskej sporiteľne vlani so ziskom 1,23 mil. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X