Agentúra Fitch potvrdila ratingy skupiny Allianz

Allianz
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Matthias Schrader, File

Dlhodobý úverový rating nemeckej poisťovacej skupiny zostáva na stupni AA- a rating finančnej sily na úrovni AA.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v stredu potvrdila nemeckej poisťovacej skupine Allianz SE dlhodobý úverový rating na stupni AA-. Rating finančnej sily (IFS) ponechala na stupni AA. Výhľad oboch ratingov je stabilný. V prospech ratingov hovorí silná technická ziskovosť a kapitálová pozícia, široká diverzifikácia z geografického hľadiska a z pohľadu produktov, ako aj solídna podnikateľská pozícia na jej kľúčových trhoch.

Pozícia v neživotnom poistení zostáva silná
Skupina profituje aj z kvalitného zloženia investícií a kapitálu. Agentúra ďalej konštatuje, že ziskovosť skupiny v jej divízii správy majetku PIMCO je v súčasnosti utlmená a v segmente životného poistenia zostanú podmienky na niektorých trhoch v strednodobom horizonte pravdepodobne náročné. Pozícia v neživotnom poistení však napriek určitým ťažkostiam, ktorým skupina čelila v prvom polroku tohto roka, zostáva silná, uzatvára ratingová agentúra.
Allianz pôsobí na Slovensku od roku 1993, keď začala svoju činnosť ako Allianz poisťovňa. Bývalú štátnu Slovenskú poisťovňu získala v júli 2002 a zlúčila sa s ňou v januári 2003. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fitch Ratings