Akcie OTP Banky Slovensko v uplynulom týždni zdvojnásobili svoju hodnotu

BCPB obchodovanie
Ilustračné foto SITA/Marián Peiger

Slovenský akciový index SAX za týždeň posilnil o vyše 20 bodov.

Akciový index SAX si v uplynulom týždni polepšil až o vyše 20 bodov. Paradoxne však výraznou mierou k tomuto nárastu prispeli piatkové obchody s akciami OTP Banky Slovensko, ktorých sa síce previedlo iba 64 kusov po 2 eurách, to však znamenalo zdvojnásobenie ich hodnoty. Medzitýždenne si polepšili tiež akcie Slovnaftu a VÚB banky. Žiaden z bázických titulov neoslabil.

Akcie OTP Banky Slovensko posilnili o spomínaných 100 % na hodnotu 2 eurá za kus. Darilo sa aj bratislavskej rafinérskej spoločnosti Slovnaft, ktorej akcie medzitýždenne posilnili o 6,7 % na 80 eur. Nahor išiel aj kurz akcií VÚB banky Slovensko a to o 3 % na 136 eur. Bez zmeny zostali hodnoty akcií Best Hotel Properties na úrovni 3,20 eur, Biotiky na 39 eur, stagnovali aj strojárne SES Tlmače na sume 1 euro a tiež akcie spoločnosti Tatry mountain resorts na 25,10 eur.
SAX výrazne posilnil v závere týždňa
Slovenský akciový index SAX začal obchodovanie bez výraznejšej aktivity na úrovni 308,3 bodu. V pondelok sa jeho hodnota vôbec nezmenila. V utorok však už posilnil o 1,8 bodu a v stredu o ďalších 3,3 bodu na 313,4 bodu. Na tejto úrovni zostala hodnota indexu až do spomínaného piatkového obchodovania, kedy SAX výrazne stúpol o 15,44 bodu na záverečných 328,84 bodu.

Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave v uplynulom týždni dosiahol 174,1 mil. eur. V rámci anonymných obchodov sa zobchodovalo 1,1 mil. eur. Na obchody s akciami pripadlo 170,5 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 72,1 mil. eur, anonymné obchody predstavovali 951,3 tis. eur a na obchody s akciami pripadlo 18,4 tis. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BCPB Burza cenných papierov v Bratislave, a.s.