Akciovému trhu v USA sa darilo, zisky spoločností Apple a Microsoft kompenzovali straty bánk

Burzy, akcie, wall street
Akcie spoločnosti Apple posilnili o tri percentá, Amazon a Facebook si zhodne pripísali viac ako dve percentá. Foto: Ilustračné, SITA/AP

Hlavné indexy na Wall Streete vo štvrtok posilnili. Zisky veľkých technologických firiem ako Apple alebo Microsoft pomohli kompenzovať straty bánk, energetických spoločností a priemyselných výrobcov.

Obchodovanie bolo utlmené v čase, keď investori vyhodnocujú sériu kvartálnych výsledkov firiem a správu z amerického trhu práce, kde počet žiadateľov o podporu v nezamestnanosti minulý týždeň prekvapujúco vzrástol. Týždeň predtým sa pritom dostal na najnižšiu úroveň od začiatku pandémie koronavírusu.

Index S&P 500 posilnil o 0,2 % na 4 367,48 bodu, Dow Jones o 0,1 % na 34 823,35 bodu a Nasdaq o 0,4 % na 14 684,60 bodu.

Pozornosť sa zameriava na najbližšie zasadnutie americkej centrálnej banky (Fed). Federálny rezervný systém by mohol budúci týždeň signalizovať, kedy začne sťahovať niektoré opatrenia, ktoré podporili ekonomiku v čase pandémie. K rozhodnutiu sprísniť menovú politiku by mohla prispieť zrýchľujúca sa inflácia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleFED Americká centrálna bankaFederálny rezervný systém (Fed)Microsoft