Akciový trh USA ustúpil z rekordných maxím, nadol ho viedli technologické spoločnosti

Burzy, akcie, wall street
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Americký akciový trh v utorok oslabil. Hlavné indexy uzavreli mierne nižšie oproti rekordným maximám, ktoré dosiahli predošlý deň. Trh nadol viedli technologické spoločnosti a firmy podnikajúce v zdravotníctve.

Očakáva sa zrýchlenie ekonomického rastu

Pozitívne pôsobila správa Medzinárodného menového fondu, že očakáva zrýchlenie globálneho ekonomického rastu v tomto roku, keďže distribúcia vakcín proti koronavírusu sa zintenzívňuje. Fond odhaduje, že svetová ekonomika v tomto roku posilní o 6 percent, pričom v januári predpokladal, že jej rast bude na úrovni 5,5 percenta.

Viac o téme: Koronavírus

Index S&P 500 po troch dňoch posilňovania klesol o 0,1 percenta na 4 073,94 bodu. Priemyselný index Dow Jones oslabil o 0,3 percenta na 33 430,24 bodu. Obidva indexy však v pondelok dosiahli historické maximá.

Ázijské trhy boli zmiešané

Technologický Nasdaq si v utorok pohoršil o 0,1 percenta na 13 698,38 bodu. Oslabili aj akcie menších firiem a index Russell 2000 si odpísal 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 2 259,15 bodu. Oproti začiatku roka je však tento index vyššie o 14,4 percenta.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol v stredu zmiešaný. Hlavný japonský index Nikkei 225 si pripísal 0,1 percenta a uzavrel na úrovni 29 730,79 bodu. Čínsky index Shanghai Composite však oslabil o 0,1 percenta a index hongkonskej burzy Hang Seng si pohoršil o 0,8 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MMF Medzinárodný menový fond