Akciový trh USA uzavrel vyššie, prilepšili si technologické aj maloobchodné firmy

Americká burza, akcie, trh
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký akciový trh v utorok uzavrel vyššie. Vymazal tak časť minulotýždňovej straty, ktorá bola najhoršia od vypuknutia pandémie koronavírusu.

Rast trhu, ktorým sa začalo obchodovanie počas skráteného sviatočného týždňa, nastal za situácie, keď investori čakajú na stredajší prejav šéfa amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Jeromea Powella v Kongrese USA.

Prilepšili si maloobchodné firmy

K spoločnostiam, ktorých akcie stúpli najviac, patrili technologické firmy. Akcie spoločnosti Apple zdraželi o 3,3 percenta a firma Microsoft získala 2,5 percenta. Výrazne posilnili aj akcie maloobchodných firiem, zdravotníckych spoločností a bánk. Index S&P 500 stúpol o 2,4 percenta na 3 764,79 bodu.

Priemyselný index Dow Jones si pripísal 2,1 percenta a uzavrel na úrovni 30 530,25 bodu. Technologický Nasdaq vzrástol o 2,5 percenta na 11 069,30 bodu.

Ázijská burza zamierila nadol

Darilo sa aj akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 posilnil o 1,7 percenta na 1 694,03 bodu. Ázijské akciové trhy v stredu zamierili nadol napriek posilneniu na Wall Street.

Hlavný japonský index Nikkei 225 si pohoršil o 0,37 percenta, index hongkonskej burzy Hang Seng si odpísal 2,1 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite stratil 1,11 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jerome Powell
Firmy a inštitúcie AppleFederálny rezervný systém (Fed)Microsoft