Akciový trh USA zamieril nadol, investori majú obavy z agresívneho úsilia Fed o skrotenie inflácie

Trh, burza, akcie, Wall Street
Foto: ilustračné, SITA/AP

Americký akciový trh v utorok uzavrel nižšie. Negatívne na neho zapôsobila správa o tom, že počet pracovných miest, ktoré zamestnávatelia v USA ponúkajú prostredníctvom inzerátov, bol v júni menší, ako sa očakávalo.

Investori sa obávajú, že agresívne úsilie amerického Federálneho rezervného systému (Fed) a iných centrálnych bánk o skrotenie inflácie by mohlo poškodiť globálny ekonomický rast.

Malým firmám sa nedarilo

Index S&P 500 klesol o 0,7 percenta na 4 091,19 bodu. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 1,2 percenta a uzavrel na úrovni 32 396,17 bodu.

Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,2 percenta na 12 348,76 bodu. Nedarilo sa ani malým firmám a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o necelých 0,1 percenta na 1 882,45 bodu.

Ázijská burza uzavrela zmiešane

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol v stredu zmiešaný. Investori totiž uvažovali, či sa nenaruší obchod pre americko-čínske napätie vzhľadom na návštevu šéfky americkej Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej na Taiwane.

Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 0,53 percenta a index hongkonskej burzy Hang Seng si prilepšil o 0,45 percenta. Index čínskej burzy Shanghai Composite však o 0,32 percenta klesol.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nancy Pelosiová
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)