Akciový trh v USA posilnil, pomohli mu aj technologické firmy

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Americký akciový trh v stredu uzavrel vyššie, keďže investori privítali povzbudzujúce kvartálne výsledky firiem Target, Lowe’s a ďalších maloobchodných reťazcov. Veľkou časťou sa na raste trhu podieľali aj technologické spoločnosti. Reakcia investorov na záznam z minulomesačného zasadania amerického Federálneho rezervného systému (Fed) bola utlmená, hoci ukázal, že predstavitelia centrálnej banky USA nemali jednotný názor, keď sa rozhodli úroky znížiť.

Stúpol aj index menších spoločností

Index S&P 500 posilnil o 0,8 percenta a uzavrel na úrovni 2 924,43 bodu, priemyselný index Dow Jones si prilepšil o 0,9 percenta na 26 202,73 bodu, technologický Nasdaq vzrástol tiež o 0,9 percenta, a to na 8 020,21 bodu a index menších spoločností Russell 2000 stúpol o 0,8 percenta na 1 509,85 bodu.

Vývoj na ázijských akciových trhoch bol vo štvrtok zmiešaný, keďže investori zaujali vyčkávanie pred piatkovým prejavom šéfa Fed-u Jeromea Powella, v ktorom by mohol naznačiť, či centrálna banka USA v septembri zníži úroky. Čínske trhy oslabili. Index Shanghai Composite klesol o 0,2 percenta a hongkonský index Hang Seng si pohoršil o 0,7 percenta. Japonská burza však dosiahla rast a hlavný tokijský index Nikkei 225 stúpol o 0,05 percenta na 20 628,01 bodu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jerome Powell
Firmy a inštitúcie FED Americká centrálna banka