Akciový trh v USA rástol, čaká sa na prvý televízny duel Trumpa a Bidena

Donald Trump, NRA
Americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP

Akciový trh v USA v pondelok posilnil. Index S&P 500 rástol tretí deň v poradí. Celý september však pravdepodobne po piatich mesiacoch súvislého rastu ukončí so stratou. Za podstatnú časť ziskov zodpovedali technologické firmy.

Index S&P 500 posilnil o 1,6 % na 3 351,60 bodu, Dow Jones o 1,5 % na 27 584,06 bodu a Nasdaq o 1,9 % na 11 117,53 bodu.

Podporné opatrenia sú otázne

Pozornosť investorov sa zameriava na Kongres, kde republikáni a demokrati stále nedosiahli zhodu na nových podporných opatreniach. Mimoriadne príspevky k dávkam v nezamestnanosti, ktoré boli kľúčovou oporou spotrebiteľských výdavkov, sa už totiž prestali vyplácať. Bez práce pritom zostávajú naďalej desiatky miliónov Američanov.

Čaká sa aj na prvú televíznu diskusiu úradujúceho prezidenta Donalda Trumpa s jeho demokratickým vyzývateľom Joeom Bidenom. Utorkový duel by mohol naznačiť, ako prípadné výsledky volieb ovplyvnia daňovú politiku. Jasnejší obraz o postupe zotavovania najväčšej svetovej ekonomiky si trhy sľubujú od septembrovej správy o zamestnanosti, ktorú zverejní federálne ministerstvo práce v piatok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpJoe Biden