Akciový trh v USA uzatvoril zmiešane, darilo sa technologickým gigantom

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Index S&P 500 posilnil nepatrne o 0,05 bodu, vďaka čomu rástol štvrtý deň v rade. Priemyselný index Dow Jones klesol o 0,3 % na 26 179,13 bodu. Technologický index Nasdaq posilnil o 0,3 % na 7 848,69 bodu.

Akciový trh v USA v utorok po silnom štarte vymazal veľkú časť ziskov a obchodovanie uzavrel so zmiešanými výsledkami. Rástli viaceré veľké firmy v technologickom sektore, kým iné odvetvia boli skôr pod tlakom.

Index S&P 500 posilnil nepatrne o 0,05 bodu na 2 867,24 bodu, vďaka čomu rástol štvrtý deň v rade. Priemyselný index Dow Jones klesol o 0,3 % na 26 179,13 bodu. Technologický index Nasdaq posilnil o 0,3 % na 7 848,69 bodu.

Rokovania medzi USA a Čínou pokračujú

Investori čakajú na ďalšie kolo obchodných rokovaní medzi USA a Čínou, v rámci ktorých v stredu navštívi Washington delegácia čínskych vyjednávačov pod vedením vicepremiéra Lioa Che.

Analytici predpokladajú, že v nadchádzajúcich týždňoch až mesiacoch vznikne prinajmenšom predbežná dohoda. Je ale pravdepodobné, že zúčastnené strany nenájdu riešenie všetkých otvorených otázok, ktoré už dve dekády komplikujú americko-čínske vzťahy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom