Americká burza oslabila, investorov prenasledujú obavy z inflácie

Graf, burzy, akcie
Akciový trh USA oslabil pre obavy z rastúcej inflácie. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Americký akciový trh v pondelok uzavrel mierne nižšie, keďže investorov naďalej prenasledovali obavy z inflácie.

Najviac negatívne na trh vplývali veľké technologické spoločnosti. Tento sektor je v posledných týždňoch zodpovedný za veľké výkyvy oboma smermi, pretože investori zvažujú vplyv rastúcej inflácie a všeobecného ekonomického zotavovania.

Darilo sa energetickým firmám

Firmy Apple, Microsoft a Tesla oslabili o 0,9 až 2,2 percenta. Energetickým firmám sa darilo lepšie ako zvyšku trhu, keďže sa zvýšili ceny ropy. Posilnili aj producenti kovov a ďalších surovín.

Index S&P 500 si odpísal 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 4 163,29 bodu. Priemyselný index Dow Jones oslabil o 0,2 percenta na 34 327,79 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,4 percenta na 13 379,05 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 však posilnil o 0,1 percenta na 2 227,12 bodu.

Ázijská burza stúpla

Ázijské trhy v utorok stúpli. Čiastočne bola dôvodom snaha o výhodné nákupy po nedávnom globálnom zlacnení akcií.

Regionálne trhy si nevšímali najnovšiu správu o vývoji japonského hrubého domáceho produktu, ktorá ukázala, že tretia najväčšia ekonomika na svete počas januára až marca medziročne klesla o 5,1 percenta. Hlavný tokijský index Nikkei 225 stúpol o 2,1 percenta na 28 406,84 bodu, hongkonský index Hang Seng vzrástol o 1,3 percenta a čínsky Shanghai Composite si prilepšil o 0,2 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom