Americká burza ustúpila z rekordných úrovní, ázijský akciový trh kopíroval oslabenie na Wall Street

Akcie, obchodovanie, akciový trh, NYSE
Foto: ilustračné, AP Photo/Richard Drew/SITA

Americký akciový trh v utorok uzavrel nižšie. Hlavné indexy mierne ustúpili z rekordných úrovní, na ktoré sa vyšplhali predchádzajúci deň. Výpredaj bol najsilnejší v technologickom a telekomunikačnom sektore a medzi firmami, ktoré závisia od výdavkov spotrebiteľov.

Obchodníci presunuli peniaze do odvetví, ktoré považujú za menej riskantné, vrátane dodávateľov energií a zdravotníckych spoločností.

Indexy klesli

Investori sa snažia získať jasnejší obraz toho, ako dobre sa ekonomika z pandémie zotavuje a kedy americký Federálny rezervný systém (Fed) nakoniec zmenší svoju podporu hospodárstvu. Index S&P 500 klesol o 0,5 percenta na 4 401,46 bodu.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Priemyselný Dow Jones si pohoršil o 0,2 percenta na 35 058,52 bodu. Technologický Nasdaq ustúpil o 1,2 percenta na 14 660,58 bodu a index menších spoločností Russell 2000 klesol o 1,1 percenta na 2 191,83 bodu.

Ázijská burza oslabila

Ázijským akciovým trhom sa v stredu nedarilo a kopírovali oslabenie na Wall Street. Hlavný japonský index Nikkei 225 klesol o 1,4 percenta na 27 581,66 bodu.

Čínsky index Shanghai Composite stratil 0,6 percenta, ale hongkonský Hang Seng o 1,2 percenta stúpol.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)