Americký akciový trh uzavrel zmiešane, nadol ho tlačili banky i priemyselné firmy

Graf, burzy, akcie
Akciový trh USA oslabil pre obavy z rastúcej inflácie. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Americký akciový trh v pondelok vymazal veľkú časť úvodných strát a uzavrel zmiešane. Investori naďalej berú do úvahy ekonomické zotavovanie, ale aj riziko rastúcej inflácie. Obávajú sa totiž, že prudký rast cien by mohol donútiť americký Federálny rezervný systém, aby stiahol časť podpory ekonomike.

Posilnili zdravotnícke firmy

Smerom nadol trh zatlačilo oslabenie akcií bánk a priemyselných spoločností. Výrazne však posilnili akcie zdravotníckych firiem. Farmaceutická spoločnosť Moderna stúpla o 6,6 percenta po tom, ako európskych regulátorov požiadala o schválenie jej vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre mladistvých.

Firma Biogen vzrástla až o 38,3 percenta po tom, ako americký federálny Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA) informoval, že schválil jej liek proti Alzheimerovej chorobe.

Burzy v Ázii poklesli

Index S&P 500 klesol o 0,1 percenta na 4 226,52 bodu. Priemyselný Dow Jones oslabil o 0,4 percenta na 34 630,24 bodu. Technologický Nasdaq však stúpol o 0,5 percenta na 13 881,72 bodu a index menších spoločností Russell 2000 si prilepšil o 1,4 percenta na 2 319,18 bodu.

Akciové trhy v Ázii v utorok zamierili nadol. Hlavný japonský index Nikkei 225 klesol o 0,19 percenta, hongkonský index Hang Seng si pohoršil o 0,15 percenta a čínsky Shanghai Composite stratil 0,6 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom