Americký akciový trh znova posilnil, indexy S&P 500 a Dow Jones dosahovali rekordných úrovní

Burzy, akcie, wall street
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Americký akciový trh v piatok posilnil a indexy S&P 500 a Dow Jones znova stúpli na nové rekordy. Prvému spomenutému indexu pomohli zisky v spoločnostiach, ktoré sa priamo spoliehajú na spotrebiteľské výdavky, akcie v zdravotníctve a banky, ktoré ťažili z vyšších výnosov dlhopisov štátnej pokladnice. S&P 500 zaznamenal štvrtý týždenný zisk v rade.

Indexy opäť dosahovali rekordy

Index S&P 500 si v piatok pripísal 0,4 percenta a uzavrel na úrovni 4 185,47 bodu. Priemyselný index Dow Jones si prilepšil o 0,5 percenta na 34 200,67 bodu.

Technologický Nasdaq vzrástol o 0,1 percenta na 14 052,34 bodu, po tom ako sa zotavil zo skoršieho poklesu. Index malých spoločností Russell 2000 posilnil o 0,2 percenta na 2 262,67 bodu.

Akciám pomáhajú povzbudivé správy

Akciám v ostatných týždňoch pomáhajú povzbudivé správy o dôvere a výdavkoch spotrebiteľov, ktoré poukazujú na zrýchľujúcu sa americkú ekonomiku, očkovanie proti ochoreniu COVID-19 a masívna finančná podpora od vlády a Federálneho rezervného systému.

Investori sa tiež naďalej sústreďujú aj na oživenie globálnej ekonomiky. Čínska vláda v piatok zverejnila, že ekonomika v prvom kvartáli medziročne posilnila o 18,3 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom