Ázijské trhy výrazne oslabili, kopírovali vývoj na Wall Streete

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Burzové indexy v Ázii kopírovali vývoj na Wall Streete, ktorý pod tlakom obáv zo spomalenia globálnej ekonomiky v závere minulého týždňa čelil stratám.

Akciové trhy v Ázii v pondelok výrazne oslabili. Burzové indexy v regióne kopírovali vývoj na Wall Streete, ktorý v závere minulého týždňa čelil širokým stratám. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 3,1 % na 20 962,77 bodu, zložený šanghajský index o 1 % na 3 070,87 bodu, hongkonský Hang Seng o 1, 8 % na 28 590,67 bodu a juhokórejský Kospi tiež o 1,8 % na 2 147,60 bodu.

Americký akciový trh v závere týždňa poškodili správy o tom, že globálna ekonomika sa spomaľuje. Znepokojení investori presmerovali peniaze do dlhopisov, čo spôsobilo, že výnosy z nich výrazne klesli.

Výnosy z 10-ročných amerických vládnych dlhopisov sa v piatok znížili na 2,43 percenta zo štvrtkovej uzatváracej úrovne 2,54 percenta. Toto oslabenie výnosov negatívne ovplyvnilo akcie bánk, ktoré sa spolu s technologickými firmami podieľali na podstatnej časti poklesu akciového trhu. Segment dodávateľov energií bol jediný, ktorý dosiahol rast.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom