Banka Barclays obnovuje dividendy, hoci jej zisk vlani klesol o 27 %

Barclays
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Britská banka Barclays obnovuje vyplácanie dividend napriek tomu, že za minulý rok vykázala veľký pokles zisku. Zníženie zisku bolo výsledkom toho, že vyčlenila 4,8 miliardy libier na straty z úverov vyplývajúcich z pandémie koronavírusu. Skupina vo štvrtok informovala, že jej celoročný čistý zisk oslabil o 27 percent na 2,5 miliardy libier. Banka očakáva, že náklady súvisiace s pandémiou zostanú na vysokej úrovni aj počas roku 2021, hoci budú „podstatne nižšie“ ako v minulom roku.

Výnosy by mali byť lepšie

„Očakávame, že naša odolnosť a diverzifikovaný podnikateľský model povedú k významnému zlepšeniu výnosov v roku 2021,“ uviedol generálny riaditeľ Jes Staley. Peňažný ústav ďalej informoval, že výsledky jeho divízie investičného bankovníctva pomohli vykompenzovať zhoršenie výsledkov divízie retailového bankovníctva.

Keďže banka Barclays udržala pod kontrolou veľkú časť nákladov súvisiacich s pandémiou, oznámila, že obnovuje vyplácanie dividend, ktoré vlani pozastavila. Barclays uviedla, že akcionárom vyplatí dividendy v sume 5 pencí na akciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Barclays