Bezhotovostné platby by sa mali ešte viac rozšíriť, aj na Slovensku

Karty mastercard
Ilustračné foto. pixabay.com

Spoločnosti Mastercard a SumUp vytvárajú partnerstvo, v rámci ktorého v najbližších piatich rokoch zvýšia počet miest, kde bude možné v rámci členských krajín EÚ platiť elektronicky.

Mastercard a SumUp spoločne umožnia prijímať bezhotovostné platby niekoľkým miliónom malých a stredne veľkých európskych firiem, vrátane tých slovenských. Spoločnosti o tom informovali v správe, ktorú poskytli agentúre SITA.

Firmy budú mať vďaka platobným terminálom spoločnosti SumUp prístup k elektronickým platbám prostredníctvom platobných kariet a elektronických zariadení, ako sú smartfóny, inteligentné hodinky a náramky.

„Sme veľmi radi, že máme možnosť spolupracovať so spoločnosťou SumUp. Ide o poprednú inovatívnu firmu v oblasti platobných terminálov a súvisiaceho vybavenia pre malé podniky,“ povedal výkonný viceprezident spoločnosti Mastercard zodpovedný za rozvoj európskeho trhu Jason Lane.

Elektronické platby by mali pomôcť malým obchodom

Prieskumy spoločnosti Mastercard ukazujú, že po zavedení akceptácie elektronických platieb rastie hodnota i objem transakcií v priemere o 10 až 15 %, keďže zákazníci nie sú limitovaní výškou hotovosti, ktorú momentálne pri sebe majú. To je veľmi dôležité najmä pre majiteľov malých obchodov na vidieku, kde je zvyčajne zložitejší prístup k bankomatom a k hotovosti.

Elektronické platby tiež zlepšujú cashflow, umožňujú pripisovanie platieb načas, čo odstraňuje nutnosť vymáhať úhrady nezaplatených faktúr a dlžných čiastok, konštatuje sa v správe o vzniku partnerstva Mastercard a SumUp.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MasterCardSlovnaft