Bitcoin stratil na hodnote najviac za posledné mesiace, pohoršila si aj ďalšia kryptomena ether

Bitcoin
Foto: ilustračné, SITA/AP

Digitálna mena bitcoin v pondelok klesla na najnižšiu úroveň od septembra, keďže rastúce úrokové sadzby naďalej smerujú investorov k tomu, aby sa zbavovali riskantných aktív.

Bitcoin si podľa údajov spoločnosti Coin Metrics odpísal viac ako 6 percent a jeho hodnota sa znížila až na 39 771,91 dolára za kus.

Ether stojí menej než tritisíc dolárov

Kryptomena ether, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie druhou najväčšou digitálnou menou, oslabila o viac ako 7 percent pod hranicu 3-tisíc dolárov za kus. Informuje o tom portál cnbc.com.

Hodnota bitcoinu kulminovala v novembri vo výške zhruba 68-tisíc dolárov za kus. Nahor išla spolu s infláciou spotrebiteľských cien, ktorá vtedy stúpla najvýraznejšie za 30 rokov.

Oslabili spolu s pádom akcií

Tento vývoj donútil investorov, aby sa proti inflácii poistili napríklad nákupmi bitcoinu a zlata. Potom začala hodnota kryptomien nepretržite klesať.

Ich oslabovanie sa zintenzívnilo spolu s pádom akciového trhu po tom, ako americký Federálny rezervný systém (Fed) minulý týždeň naznačil zámer, že začne redukovať svoju bilanciu.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Coin Metrics