Bratislavská burza stratila takmer dva body

BCPB obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/Marián Peiger

Z bázických titulov počas týždňa oslabili VÚB banka a OTP Banka Slovensko, cenné papiere spoločnosti Tatry mountain resorts, naopak, mierne posilnili.

Bratislavská burza v uplynulom týždni oslabila. Slovenský akciový index SAX klesol medzitýždenne o 1,67 bodu na 359,19 bodu. Z bázických titulov oslabili VÚB banka a OTP Banka Slovensko, cenné papiere spoločnosti Tatry mountain resort, naopak, mierne posilnili.

Hodnota akcií VÚB banky medzitýždenne klesla o 2,8 % na 175 eur a akcie OTP Banky Slovensko oslabili o 1 % na 1 euro. Akcie spoločnosti Tatry mountain resorts zhodnotili o 0,7 % na 29,40 eur. Ostatné tituly z bázy indexu SAX stagnovali. Akcie Best Hotel Properties na úrovni 3,20 eur, Biotiky na 29 eur, SES Tlmače na 1,01 eur a Slovnaftu na 113 eur.

Akciový index SAX otváral obchodovanie v uplynulom týždni na úrovni 360,86 bodu. V pondelok oslabil o 1,9 bodu na 358,96 bodu. Následne sa jeho hodnota zmenila až po voľnej strede, kedy sa pre sviatok na burze neobchodovalo. Vo štvrtok, naopak,posilnil o 0,23 bodu na 359,19 bodu, kde zotrval až do záveru piatkového obchodovania.

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol 4,2 mil. eur a všetko to boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 114,4 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovala suma 2,3 mil. eur, takisto bez priamych obchodov. Na obchody s akciami pripadlo 112,6 tis. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BCPB Burza cenných papierov v Bratislave, a.s.