Citigroup bude prvou veľkou bankou na Wall Street, ktorú povedie žena

Citigroup
Ilustračné foto AP Photo/Nick Ut

Šéfka globálnej spotrebiteľskej divízie Citigroup Jane Fraserová sa stane prvou ženou v histórii, ktorá bude viesť banku na Wall Street, keď vo februári na poste generálneho riaditeľa vystrieda Michaela Corbata. Zmenu na poste svojho šéfa oznámila Citigroup vo štvrtok. Fraserová v Citi pracuje už 16 rokov a jej prevzatie funkcie šéfky jednej zo šiestich najväčších bánk na Wall Street sa považuje za veľký úspech v odvetví, v ktorom dlho dominovali muži.

Generálny riaditeľ JPMorgan Chase Jamie Dimon už roky má dve zástupkyne, Marianne Lakeovú a Jennifer Piepszakovú, ale nenaznačuje, že by sa z funkcie chystal odstúpiť. Počas vypočúvania v Kongrese dostali šéfovia bánk na Wall Street otázku, či niekto z nich očakáva, že bude na svojom poste nahradený ženou, ale nikto z nich vtedy nezdvihol ruku.

Doterajší generálny riaditeľ Citigroup Michael Corbat banku viedol osem rokov a prebudoval ju po tom, ako takmer skolabovala počas finančnej krízy v roku 2008. Citi zmenil na oveľa menšiu a stabilnejšiu banku, ktorá je teraz považovaná za oveľa zdravšiu inštitúciu, ako bola kedykoľvek v minulosti pred finančnou krízou.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Citigroup