ČSOB sprístupnila svojim klientom službu Apple Pay

Apple pocitac pixabay.com_.jpg
pixabay.com

ČSOB začala ponúkať službu Apple Pay. Dostupná je pre držiteľov platobných kariet Mastercard, pre majiteľov kariet Visa bude služba dostupná najneskôr na jeseň tohto roka. ČSOB bola pritom jedinou v rámci väčších bánk, ktorá túto službu doteraz neponúkala. „Službu Apple Pay sme v uplynulých týždňoch testovali v radoch našich zamestnancov, aby sme doladili všetky potrebné detaily. Vážime si dôveru a trpezlivosť našich klientov,“ uviedol riaditeľ divízie platieb v ČSOB Patrick Melioris.

Mobilná platobná a digitálna peňaženka od spoločnosti Apple, tzv. Apple Pay, je na Slovensku dostupná od 26. júna 2019. Termín jej spustenia sa u nás pritom stále posúval. V prvej vlne začali službu ponúkať Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, J&T Banka, mBank, Boon, Edenred, Monese, N26 a Revolut. Okruh spoločností sa potom začal rozširovať. Majitelia mobilov so systémom Android majú pritom možnosť platiť prostredníctvom Google Pay už od februára 2018.

Platenie mobilom je vďaka tejto službe veľmi jednoduché. Stačí stlačiť dvakrát tlačidlo Home alebo bočné tlačidlo na mobile pre aktivovanie služby Wallet, autorizovať sa pomocou Touch ID, Face ID alebo bezpečnostného kódu a priložiť smartfón k bezkontaktnému platobnému terminálu alebo bankomatu, či zaplatiť na Internete u obchodníka, ktorý umožňuje tieto typy platieb.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ČSOB Československá obchodná banka