Finančná správa klientom sprístupní prezeranie údajov ich osobného účtu

90409342_4042040312476527_6618202766688911360_n.jpg
Finančná správa klientom sprístupní prezeranie údajov ich osobného účtu. Foto: ilustračné, www.facebook.com

Finančná správa vo štvrtok sprístupní klientom prezeranie údajov ich osobného účtu, tzv. saldokonto. Vďaka tomu budú mať prehľad o stave svojho osobného účtu.

Saldokonto bude dostupné pre všetkých klientov, ktorí majú aktívnu elektronickú schránku na portáli finančnej správy. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Získanie informácií

Saldokonto klientom umožní získať informácie o neuhradených a uhradených predpisoch, nedoplatkoch, preplatkoch, či preddavkoch a skontrolovať si tak prípadné nezrovnalosti.

Údaje o príslušnej dani sa budú zobrazovať v členení: celková suma, vyrubené, uhradené, neuhradené pred splatnosťou, neuhradené po splatnosti, v prípade dane z príjmov resp. dane z motorových vozidiel predpísané preddavky, uhradené preddavky.

Okrem toho si budú môcť daňové subjekty prezerať aj obraty za vybratú daň a skontrolovať si, či ju platia v správnej výške, načas a či nemajú podlžnosti.

Aktualizovanie údajov

Údaje bude finančná správa pravidelne aktualizovať. Aktuálne údaje vyplývajúce z daňových priznaní podaných za rok 2020 sa v saldokonte objavia postupne, keďže finančná správa podané daňové priznania v súčasnosti ešte spracováva.

Finančná správa bude uhradené predpisy zobrazovať s históriou jedného roka, predpisy uhradené po lehote splatnosti jeden rok po dátume poslednej úhrady, preddavky s históriou dvoch rokov.

Prístup do osobného účtu daňovníka bude môcť mať aj štatutárny zástupca a zástupca s generálnou mocou, alebo používatelia s obmedzeným prístupom k službám portálu finančnej správy, ak majú vyznačené oprávnenie Osobný účet – prístup k údajom,“ dodala hovorkyňa finančnej správy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Finančná správa SR