Fondom v druhom pilieri sa darilo, majetok sporiteľov stúpol o takmer 40 miliónov eur

peniaze, euro
Vláda schválila za minulý rok investičnú pomoc za takmer 28 miliónov eur. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Fondom v druhom dôchodkovom pilieri sa počas minulého skráteného týždňa darilo. Celkový objem majetku sporiteľov v kapitalizačnom pilieri sa medzitýždenne zvýšil o 38,5 milióna eur na 10,71 miliardy eur.

Hodnota majetku v garantovaných dlhopisových fondoch klesla o 5,3 milióna eur na 7,1 miliardy eur, v negarantovaných akciových, indexových a zmiešaných fondoch sa objem úspor zvýšil o 43,9 milióna eur na 3,61 miliardy eur. Informovala o tom Asociácia dôchodkových správcovských spoločností.

Úspory ľudí sa medzitýždenne zhodnotili vo všetkých negarantovaných fondoch. Indexové fondy vykázali k 1. aprílu zhodnotenie o 1,21 percenta až 1,85 percenta. Zhodnotenie akciových fondov dosiahlo od 0,63 percenta až 3,05 percenta. Zmiešané fondy posilnili o 0,45 percenta, resp. o 0,98 percenta. Štyri garantované dlhopisové fondy vykázali zhodnotenie od 0,01 percenta po 0,04 percenta, jeden oslabil o 0,01 percenta.

Aj príspevkovým fondom, ktoré v treťom pilieri spravujú doplnkové dôchodkové spoločnosti, sa k 1. aprílu prevažne darilo. Tieto fondy medzitýždenne zhodnotili o 0,15 až 1,85 percenta, s výnimkou jedného fondu, ktorý oslabil o 0,01 percenta. Výplatné fondy zaznamenali zhodnotenie od záporných 0,03 percenta po kladných 0,15 percenta. Doplnkové dôchodkové spoločnosti spravovali k minulému piatku vo svojich fondoch 2,77 miliardy eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ADSS Asociácia dôchodkových správcovských spoločností