K firmám poskytujúcim služby Google Pay sa pridala aj OTP Banka

Nakupovať, nákupy, telefón, mobil
Ilustračné foto. www.thinkstockphotos.com


OTP Banka Slovensko začala v stredu svojim klientom ponúkať službu platenia mobilným telefónom prostredníctvom aplikácie Google Pay. Informoval o tom hovorca banky Róbert Varšányi. Klienti OTP Banky tak už môžu využívať tento spôsob platenia v obchodoch, na internete ale aj pri výbere z bankomatov označených príslušným symbolom. Majitelia mobilov so systémom Android majú pritom možnosť platiť prostredníctvom Google Pay vo vybraných bankách už od februára 2018.

Táto služba zvýšila atraktivitu bezkontaktných platieb na Slovensku. Prejavila sa na zvýšenom počte transakcií, ako aj na zvýšenom záujme zo strany klientov o nové technológie. Využívanie Google Pay napríklad výrazne prekročilo očakávania Slovenskej sporiteľne, banka eviduje neustály nárast počtu klientov aj platieb.

Posun platieb

Uvedenie služby na Slovensku bol podľa vyjadrení spoločnosti Visa veľmi dôležitý krok pre celoplošné prijatie mobilných platieb. Slovenský zákazník podľa firmy Visa má výhodu, keďže bezkontaktnú technológiu veľmi dobre pozná. Spoločnosť zároveň predpokladá, že s nástupom mobilných technológií sa platenie posunie a telefón budeme používať aj na platenie v kamennom obchode ako aj v elektronickom obchode.

Hlavný prínos Google Pay vidí 365.bank v jednoduchosti, rýchlosti, ale aj bezpečnosti tejto služby. Zo všetkých aktívnych klientov 365.bank s Android zariadením využíva Google Pay väčšina používateľov. Počet užívateľov narastá aj v Poštovej banke. Platby prostredníctvom služby Google Pay či Apple Pay sú totiž podľa hovorkyne Poštovej banky Lýdie Žáčkovej bezpečnejšie ako platby samotnou platobnou kartou. Služba funguje totiž na princípe využívania virtuálneho čísla karty, ktoré je šifrované.

O službe Google Pay

S Google Pay je možné platiť na všetkých bezkontaktných platobných termináloch v krajinách, kde bola služba spustená. Je potrebné si zapnúť NFC (Near Field Communication – krátkodosahové bezdotykové spojenie, pozn. red.) na mobilnom telefóne a priložiť k terminálu. Google Pay pracuje s elektronickou verziou platobnej karty vydanej k účtu v banke.

Spoločnosť Google uviedla na Slovensku službu Google Pay 28. februára 2018. V súčasnosti sú do služby Google Pay na Slovensku zapojené Fio banka, J&T Banka, mBank, online banka N26, Poštová banka, Prima banka, spoločnosť Revolut, Slovenská sporiteľňa, 365.bank, VÚB banka, firma Wirecard a najnovšie OTP Banka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lýdia ŽáčkováRóbert Varšányi
Firmy a inštitúcie 365 bankOTP Banka SlovenskoPoštová bankaSlovenská sporiteľňaVisa