Kryptomeny čaká ľahší prevod na tradičné meny, spoločnosť Mastercard zjednoduší kartové platby

Karty mastercard
Spolu so svojimi partnermi bude spoločnosť Mastercard testovať nové možnosti ako bankám a správcom kryptomien uľahčiť vydávanie kariet pre klientov. Foto: ilustračné, pixabay.com

Spoločnosť Mastercard rozšíri svoj kartový program pre kryptomenové peňaženky a trh. Uľahčí tak svojim partnerom prevod kryptomien na tradičné, zákonné meny. Správcovia kryptomien budú môcť po novom klientom ponúkať vlastné kartové programy a umožňovať im tak jednoduchšie platby kryptomenami. Informovala o tom spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy.

Spolu so svojimi partnermi bude spoločnosť Mastercard testovať nové možnosti ako bankám a správcom kryptomien uľahčiť vydávanie kariet pre klientov. Spotrebitelia zase získajú možnosť platiť kryptomenami kdekoľvek, kde je možné platiť kartami Mastercard.

Mastercard v tomto projekte spolupracuje predovšetkým so spoločnosťami Evolve Bank & Trust, poskytovateľom blockchainovej infraštruktúry, ďalej s firmou Paxos Trust Company, regulovanou platformou vydávajúcou stablecoin kryptomenu USDC a Circle, globálnou firmou v oblasti finančných technológií, ktorá stojí za kryptomenou USD Coin viazanou na americký dolár.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MasterCard