Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
UniCredit
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto. Zdroj: UniCredit Bank.
9. 05. 2019 12:46 Aktuality Michal pobeha.jpg od SITA

Kvartálny zisk UniCredit Bank v Českej republike a na Slovensku vzrástol

Konsolidovaný zisk UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia dosiahol ku koncu marca 80 mil. eur.

Zisk UniCredit Bank v Českej republike a na Slovensku v prvom štvrťroku rástol. Konsolidovaný zisk UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia totiž ku koncu marca dosiahol 80 mil. eur, čo znamenalo medziročný nárast o 3,4 %. Vyplýva to z údajov uverejnených skupinou UniCredit.

Banka na českom a slovenskom trhu evidovala v prvom kvartáli zlepšovanie výsledkov pri väčšine kľúčových ukazovateľov. Čisté úrokové výnosy medziročne stúpli bezmála o 10 % na 141 mil. eur a čisté príjmy z poplatkov a provízií vzrástli o 4,9 % na 40 mil. eur. Naopak, pokles vykázala UniCredit Czech Republic and Slovakia pri čistých príjmoch z obchodovania o 13,4 % na 28 mil. eur.

Výnosy rástli, náklady klesli

Celkové prevádzkové výnosy banky tak medziročne stúpli o 5,1 % na 211 mil. eur. Prevádzkové náklady na druhej strane mierne poklesli o 1,6 % na 66 mil. eur, za čím stojí najmä znižovanie administratívnych výdavkov o 15,9 % na 23 mil. eur. Výdavky banky na mzdy naopak vzrástli o 5 % na 34 mil. eur.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia pritom ku koncu marca evidovala objem úverov 16,022 mld. eur, čo znamenalo oproti rovnakému obdobiu vlaňajška nárast o 4,1 %. Ešte výraznejšie však rástol objem vkladov, a to o 12,4 % na 15,85 mld. eur.

Na Slovensku pôsobí banka ako UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky, ktorá vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Darilo sa aj matke

Talianska banka UniCredit, ktorá je podľa aktív najväčším peňažným ústavom krajiny, vykázala najlepší kvartálny zisk za desaťročie. Jej zisk za prvý štvrťrok totiž stúpol o 25 percent, keďže banka realizuje plán reorganizácie, ktorý zahŕňa výrazné zníženie nákladov. UniCredit vo štvrtok informovala, že za január až marec dosiahla zisk 1,39 mld. eur, čo bol rast z úrovne 1,1 mld. eur, na ktorej bol pred rokom. Výsledky za prvý kvartál banka zverejnila deň po tom, ako ohlásila predaj 17-percentného podielu vo svojej dcére Fineco za vyše 1 mld. eur.

Na Slovensku pôsobí banka ako UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky, ktorá vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

K téme

Banky v dôveryhodnosti skončili na štvrtom mieste, poisťovne až na jedenástom Banky už elektronicky komunikujú aj so samosprávami

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Politici sa môžu využitím práva na odpoveď aj zosmiešniť, tvrdí Múdry Vyzerá ako opice s červenými zadkami v zoo, povedal komentátor o Serene Williamsovej Dôchodkový automat sa zruší, vek odchodu do penzie bude uvedený priamo v zákone Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Slovenskí volejbalisti podľahli na ME domácim Belgičanom a pripísali si druhú prehru Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X