Moody's zlepšil výhľad ratingu Tatra banky

Tatra banka
Ilustračné foto Tatra banka

Depozitný rating banky v domácej a zahraničnej mene agentúra potvrdila na úrovni Baa1/Prime-2.

Medzinárodná ratingová agentúra Moody’s potvrdila Tatra banke depozitný rating v domácej a zahraničnej mene na úrovni Baa1/Prime-2 a zmenila výhľad dlhodobých ratingov na pozitívny zo stabilného. Krok agentúry je odzrkadlením toho, že pridelila pozitívny výhľad skupine Raiffeisen Bank International (RBI), ktorá je materskou spoločnosťou Tatra banky, a pokračujúceho silného výkonu Tatra banky, čo dokazujú jej výsledky za prvý polrok 2016.

Dobré podnikateľské prostredie
Ratingová agentúra zároveň Tatra banke potvrdila základné hodnotenie bonity (BCA) na úrovni ba1. Agentúra uviedla, že ide aj o odzrkadlenie dobrého podnikateľského prostredia na Slovensku, keďže  Moody’s prognózuje, že slovenský hrubý domáci produkt v tomto roku reálne posilní o 3,2 percenta a v budúcom roku sa zväčší o 3,6 percenta.
Tatra banka dosiahla v prvom polroku tohto roka zisk 79,1 mil. eur a v medziročnom porovnaní ho zvýšila o 10,9 %. Do Obchodného registra SR bola Tatra banka zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen. Prostredníctvom svojej siete zhruba 150 obchodných miest pôsobí vo všetkých regiónoch Slovenska a zamestnáva približne 3 400 zamestnancov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Moody'sTatra banka