Peter Kažimír by mal zostať ministrom financií aj v novej vláde

Peter Kažimír
Minister financií Peter Kažimír SITA/Ján Slovák

Členmi pripravovanej vlády za Smer-SD majú zostať Peter Kažimír ako minister financií a minister práce Ján Richter.

Strany Most-Híd a Sieť nepochodili na koaličných rokovaniach so svojimi personálnymi výhradami k premiérovi Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňákovi. Obaja si svoje posty zachovajú aj v novej vláde. Členmi vlády za Smer-SD majú zostať aj Peter Kažimír ako minister financií a minister práce Ján Richter. Na ministerstve kultúry by mal Mareka Maďariča vystriedať starosta obce Stará Bystrica a dlhoročný poslanec NR SR Ján Podmanický. Smeru pripadne aj rezort obrany. Ak koaliční partneri nebudú ochotní nominovať nového ministra zdravotníctva, aj tento rezort pripadne pod gesciu Smeru. Ten tam bude chcieť nájsť ako ministra odborníka, ktorý nemusí byť členom strany. Post vicepremiéra pre investície má byť zrušený.

Sieť má dostať ministerstvo dopravy
SNS pripadne rezort hospodárstva, školstva a pôdohospodárstva. Ministerkou spravodlivosti za Most-Híd sa stane podpredsedníčka strany Lucia Žitňanská. Strana Bélu Bugára navrhne aj ministra životného prostredia, ktorým má byť László Solymos. Sieti pripadne jediné ministerstvo, a to dopravy.
Národnú radu SR má viesť predseda SNS Andrej Danko. Podpredsedami majú byť Marek Maďarič, Béla Bugár a predseda Siete Radoslav Procházka.
Koalícia strán Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť dnes pokračuje v rokovaní o obsadení postov ministrov, štátnych tajomníkov i šéfov rôznych štátnych podnikov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SR