Poisťovňa MetLife dosiahla v prvom polroku hrubé predpísané poistné 62,2 mil. eur

poistenie, poistka
Foto: ilustračné, Getty Images

Poisťovňa MetLife dosiahla v prvom polroku na Slovensku hrubé predpísané poistné 62,2 mil. eur. V medziročnom porovnaní sa trend takmer nezmenil, ide o nepatrný pokles približne o jedno percento. Hrubé náklady na poistné plnenia sa znížili o takmer 16 % na 44,6 mil. eur. Polročný zisk pred zdanením poklesol o 10,9 % na 7,2 mil. eur. Vyplýva to z údajov zverejnených spoločnosťou.

Poisťovňa funguje na Slovensku už 25 rokov a za toto obdobie vyplatila celkovo 141 mil. eur v rámci poistných plnení. V súčasnosti má MetLife viac ako 900-tisíc existujúcich klientov a takmer 10-percentný podiel na trhu životného poistenia na Slovensku. Počas svojho pôsobenia doteraz nevykázala stratu a v súčasnosti poskytuje celkové poistné krytie klientom vo výške takmer 12 mld. eur.

V minulom roku dosiahla spoločnosť predpis poistného v objeme 124,29 mil. eur. Ziskovosť bola viac ako 7,03 mil. eur. Celkové aktíva boli na konci minulého roka vo výške 795,9 mil. eur.

O spoločnosti

Poisťovňa MetLife získala licenciu od Národnej banky Slovenska koncom septembra 1995. Predtým bola známa ako Amslico alebo Prvá Americko-slovenská poisťovňa. Od 1. apríla 2015 pôsobí MetLife na Slovensku prostredníctvom dvoch pobočiek poisťovní z iného členského štátu, MetLife Europe d.a.c. a MetLife Europe Insurance d.a.c. Materská spoločnosť MetLife, Inc. bola založená v roku 1868.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MetLife