Poštová banka s polročným ziskom takmer 32 mil. eur

Poštová banka
Poštová banka na poštách, foto: Poštová banka

Poštová banka zaznamenala v prvom polroku mierny pokles zisku. Podľa zverejnených informácií jej medziročne šesťmesačný zisk poklesol o 7,5 % na 31,9 mil. eur. Čisté úrokové výnosy nepatrne stúpli a aj čisté výnosy z poplatkov a provízií. Banka zároveň vykázala stratu z finančných operácií a vyššie odpisy.

V minulom roku banka dosiahla čistý zisk na úrovni 50,4 mil. eur pri medziročnom náraste o 5,2 %. Pod nárast zisku sa podľa vyjadrení spoločnosti podpísali hlavne úrokové výnosy, stúpli aj čisté výnosy z poplatkov a provízií. Pozitívny dopad na hospodárenie banky mala aj nižšia čistá tvorba opravných položiek a rezerv. Zisk banky rástol aj napriek zvýšeným personálnym nákladom, čo bolo dôsledkom zmeny obchodného modelu.

Rok 2019 sa bude niesť v duchu pokračujúcej modernizácie Poštovej banky a pokračujúcom cielení na mladšiu generáciu klientov. Banka sa sústredí nielen na depozitné produkty a oblasti retailu, ale aj na micros segment a s tým súvisiace aktivity. Ambíciu banka má aj v splátkovom predaji, ktorý sa stal ďalším pilierom banky. V 365.bank sa spoločnosť zameria na rast počtu klientov a rozvoj nových produktov.

O spoločnosti

Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 skupina J&T vlastní majoritu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Poštová banka