Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poštová banka
Poštová banka na poštách, foto: Poštová banka
15. 08. 2019 13:38 AktualitySlovensko od voFinanciach.skSITA

Poštová banka s polročným ziskom takmer 32 mil. eur

Poštová banka zaznamenala v prvom polroku mierny pokles zisku. Podľa zverejnených informácií jej medziročne šesťmesačný zisk poklesol o 7,5 % na 31,9 mil. eur. Čisté úrokové výnosy nepatrne stúpli a aj čisté výnosy z poplatkov a provízií. Banka zároveň vykázala stratu z finančných operácií a vyššie odpisy.

V minulom roku banka dosiahla čistý zisk na úrovni 50,4 mil. eur pri medziročnom náraste o 5,2 %. Pod nárast zisku sa podľa vyjadrení spoločnosti podpísali hlavne úrokové výnosy, stúpli aj čisté výnosy z poplatkov a provízií. Pozitívny dopad na hospodárenie banky mala aj nižšia čistá tvorba opravných položiek a rezerv. Zisk banky rástol aj napriek zvýšeným personálnym nákladom, čo bolo dôsledkom zmeny obchodného modelu.

Rok 2019 sa bude niesť v duchu pokračujúcej modernizácie Poštovej banky a pokračujúcom cielení na mladšiu generáciu klientov. Banka sa sústredí nielen na depozitné produkty a oblasti retailu, ale aj na micros segment a s tým súvisiace aktivity. Ambíciu banka má aj v splátkovom predaji, ktorý sa stal ďalším pilierom banky. V 365.bank sa spoločnosť zameria na rast počtu klientov a rozvoj nových produktov.

O spoločnosti

Poštová banka vznikla na konci decembra 1992 a svoju činnosť začala 1. januára 1993. Na základe zmluvy so Slovenskou poštou predáva svoje produkty a služby aj prostredníctvom vyše 1 500 pôšt umiestnených na celom území Slovenska. Ku koncu júna 2013 bol ešte vyše 90-percentným vlastníkom banky Istrokapital, no od júla 2013 skupina J&T vlastní majoritu.

K téme

Dlhy slovenských domácností prevyšujú úspory, priestor pre rast úspor však existuje K firmám poskytujúcim služby Google Pay sa pridala aj OTP Banka

Témy

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X