Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Uniqa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Uniqa
21. 03. 2019 9:23 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Predpis poistného v Uniqa poisťovni v minulom roku stúpol

Uniqa poisťovňa dosiahla vlani predpis poistného v objeme takmer 138 mil. eur pri raste o 6,4 %.

Uniqa poisťovňa dosiahla v minulom roku podľa predbežných výsledkov predpísané poistné 137,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní to podľa vyjadrení spoločnosti predstavuje nárast o 6,4 %. Zisk pred zdanením bol vlani vo výške 5,99 mil. eur. Podľa predminuloročnej účtovnej závierky však spoločnosť za rok 2017 dosiahla hrubý zisk 5,05 mil. eur. Ide teda o takmer 19-percentný nárast.

Rástlo neživotné aj životné poistenie

V neživotnom poistení Uniqa dosiahla vlani nárast o 6,3 % a z hľadiska objemu poistného dominovalo v tejto oblasti poistenie motorových vozidiel s nárastom o 4,3 % oproti roku 2017. Najväčší, viac ako 20-percentný nárast, zaznamenalo cestovné poistenie a darilo sa aj poisteniu nehnuteľnosti a domácnosti, ktoré posilnilo medziročne o 8,3 %. Ako ďalej firma informovala, napriek náročnej situácii na trhu, ktorému dominovali nízke úrokové sadzby, narástlo vlani predpísané poistné o 6,5 % aj v životnom poistení. Bežne platené poistné sa zvýšilo o 6,6 %.

Celková škodovosť Uniqa poisťovne v roku 2018 dosiahla úroveň 58 %, čo je mierny nárast oproti predošlému roku. Dôvodom bola podľa vyjadrení spoločnosti hlavne vysoká škodová inflácia. Počet klientov prekročil hranicu pol milióna a počet zmlúv v portfóliu poisťovne presiahol v minulom roku 720 tis. kusov. „Medzi hlavné priority Uniqa poisťovne aj naďalej patrí digitalizácia, zjednodušovanie procesov a produktov a zvyšovanie spokojnosti našich klientov,“ povedal generálny riaditeľ Uniqa poisťovne Martin Žáček.

O spoločnosti

Uniqa poisťovňa je univerzálna poisťovňa poskytujúca široké spektrum poistných produktov v oblasti životného aj neživotného poistenia. Pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 1990, keď bola založená pod názvom Poisťovňa Otčina, a. s., v roku 2001 sa na základe rozhodnutia koncernu Uniqa Group zmenilo obchodné meno na Uniqa poisťovňa, a. s. V súčasnosti je koncern prostredníctvom svojich dcérskych spoločností zastúpený v 18 európskych krajinách.

K téme

Spoločnosť Tatra Asset Management s polročným ziskom takmer 5 mil. eur Asset Management Slovenskej sporiteľne s polročným ziskom cez 723 tis. eur

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Premiér Pellegrini ostáva vo funkcii, za jeho odvolanie hlasovalo 62 poslancov Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X