Priemerný dôchodok sa dostal cez 500 eur. Medziročne rastie aj počet dôchodcov

dôchodca dôchodkyňa dôchodok senior
Ilustračné foto. Zdroj: pexels.com

Suma priemerného starobného dôchodku, ktorý vypláca Sociálna poisťovňa, na konci novembra tohto roka dosiahla 505,20 eura. Oproti koncu novembra minulého roka sa zvýšila takmer o 18 eur.

Popri náraste sumy starobnej penzie medziročne mierne stúpol aj počet jej poberateľov. Kým vlani v novembri dostávalo starobný dôchodok 1 milión 90,3 tisíca penzistov, v novembri tohto roka bolo na Slovensku 1 milión 95-tisíc starobných dôchodcov. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Priemerný predčasný starobný dôchodok v porovnaní s novembrom minulého roka vzrástol o 34,40 eura na 502,20 eura. Ku koncu minulého mesiaca ho dostávalo 11,5 tisíca penzistov, čo bolo o 1,7 tisíca osôb menej ako pred rokom.

Priemerný invalidný dôchodok pre osoby s mierou postihnutia do 70 % bol na konci minulého mesiaca na úrovni 225,70 eura. V porovnaní s novembrom vlaňajška je tak vyšší o 8 eur. Invalidnú penziu pre ľudí s mierou postihnutia nad 70 % vypláca poisťovňa v priemernej výške 408,30 eura. Medziročne ide o nárast o 13,90 eura. Sociálna poisťovňa ku koncu minulého mesiaca evidovala 228,1 tisíca poberateľov invalidných dôchodkov, čo je oproti novembru minulého roka menej o 5,9 tisíca penzistov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Sociálna poisťovňa