Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI
6. 10. 2016 11:03 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Rakúske banky RZB a RBI sa dohodli na zlúčení

Raiffeisen Zentralbank Österreich sa má spojiť so svojou dcérou Raiffeisen Bank International.

Vedenia a dozorné rady Raiffeisen Zentralbank Österreich (RZB) a Raiffeisen Bank International (RBI) sa v princípe dohodli na svojom zlúčení. RZB sa má spojiť so svojou dcérou RBI. Informovala o tom vo štvrtok RBI vo vyhlásení, ktoré poskytla agentúre SITA. Akcie zlúčenej banky sa majú naďalej kótovať na burze. Vedenie očakáva, že po fúzii sa bude voľne obchodovať s 34,6 až 35,7 % akcií. Doteraz sa voľne obchoduje s 39,2 % akcií RBI.

Rozhodnutie sa očakáva v januári
Schváliť zlúčenie musí aspoň 75-percentná majorita akcionárov RBI na mimoriadnom valnom zhromaždení, ktoré je naplánovaná na 24. januára 2017. Raiffeisen Bank International ďalej uviedla, že jej finančné ciele naďalej platia a nemenia sa a budú sa vzťahovať aj na zlúčenú banku. K týmto cieľom patrí ukazovateľ kapitálovej primeranosti CET 1 na úrovni prinajmenšom 12 percent do konca roku 2017.
Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky. Raiffeisen Zentralbank je väčšinovým akcionárom skupiny Raiffeisen Bank International.

K téme

Raiffeisen Bank International sa zlúči s Raiffeisen Zentralbank Österreich ZAUJÍMAVOSTI: Slovenské euromince sú na Slovensku v menšine

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X