Rakúske banky RZB a RBI sa dohodli na zlúčení

RBI albaniaheadoffice Raiffeisen
Ilustračné foto RBI

Raiffeisen Zentralbank Österreich sa má spojiť so svojou dcérou Raiffeisen Bank International.

Vedenia a dozorné rady Raiffeisen Zentralbank Österreich (RZB) a Raiffeisen Bank International (RBI) sa v princípe dohodli na svojom zlúčení. RZB sa má spojiť so svojou dcérou RBI. Informovala o tom vo štvrtok RBI vo vyhlásení, ktoré poskytla agentúre SITA. Akcie zlúčenej banky sa majú naďalej kótovať na burze. Vedenie očakáva, že po fúzii sa bude voľne obchodovať s 34,6 až 35,7 % akcií. Doteraz sa voľne obchoduje s 39,2 % akcií RBI.

Rozhodnutie sa očakáva v januári
Schváliť zlúčenie musí aspoň 75-percentná majorita akcionárov RBI na mimoriadnom valnom zhromaždení, ktoré je naplánovaná na 24. januára 2017. Raiffeisen Bank International ďalej uviedla, že jej finančné ciele naďalej platia a nemenia sa a budú sa vzťahovať aj na zlúčenú banku. K týmto cieľom patrí ukazovateľ kapitálovej primeranosti CET 1 na úrovni prinajmenšom 12 percent do konca roku 2017.
Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky. Raiffeisen Zentralbank je väčšinovým akcionárom skupiny Raiffeisen Bank International.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Raiffeisen Bank International