Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Generali
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto. Generali Poisťovňa, a.s.
21. 05. 2019 13:19 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Rok 2018 bol pre poisťovňu Generali úspešným vo vytýčenom raste spoločnosti

Spoločnosť dosiahla v minulom roku celkové hrubé predpísané poistné 246,3 mil. eur, z čoho neživotné poistenie tvorilo 144 mil. eur a životné poistenie 102,3 mil. eur.

Poisťovni Generali sa vlani darilo. Spoločnosť uzavrela rok 2018 s čistým ziskom 9,6 mil. eur pri medziročnom raste o 5,3 %. Zisk si neplánuje ponechať, celá jeho výška by mala ísť na výplatu dividend. Celkové hrubé predpísané poistné bolo v sume 246,3 mil. eur. „Rok 2018 bol pre poisťovňu Generali úspešným vo vytýčenom raste spoločnosti. V predpísanom poistnom sme medziročne narástli o 9,4 %, vďaka čomu sme splnili ročný plán na 100,9 %. Náklady sa nám pritom aj v minulom roku naďalej darilo udržiavať na plánovanej úrovni,“ uviedla poisťovňa vo výročnej správe.

Poistenie vozidiel stúplo

Predpísané poistné v rámci neživotného poistenia bolo vlani v sume 144 mil. eur. Tento segment vzrástol o 10,5 %, a to vďaka 10,3-percentnému nárastu v poistení motorových vozidiel a 10,8-percentnému rastu ostatného neživotného poistenia. Spoločnosť bola úspešná podľa jej vyjadrení najmä v rámci havarijného poistenia, ktorého objem medziročne narástol o 13,1 %. Objem povinného zmluvného poistenia stúpol o 7,3 %. Spoločnosť rástla aj v poistení malých a stredných rizík ako aj v poistení personálneho majetku.

Predpísané poistné v rámci životného poistenia tvorilo v minulom roku objem 102,3 mil. eur. Segment životného poistenia vrástol o 8 %. Podpísal sa pod to najmä značný nárast v rizikovom bežne platenom životnom poistení o 16,9 %. Celkovo bežne platené poistné v životnom poistení vzrástlo o 6,1 %.

Náklady kvôli dani

Hlavnou témou roka 2018 bolo pre celý poistný sektor podľa vyjadrení firmy prijatie zákona o 8-percentnej dani z neživotného poistenia a jeho zavedenie do praxe. To pre spoločnosť Generali znamenalo rozsiahlu implementáciu zmien v mnohých oblastiach. „Išlo o náročný proces, ktorý zasiahol celú firmu a vyžiadal si nemalé finančné investície,“ uviedla poisťovňa.

Firma v roku 2019 plánuje nárast hrubého predpísaného poistného o 5,5 %. Taktiež má v pláne udržať si svoju profitabilitu. Zvýšiť plánuje obchodnú dynamiku tak v životnom, ako aj v neživotnom poistení so zameraním na majetkové poistenie. Počíta aj so zvýšením efektivity, sledovať chce aj čerpanie prevádzkových nákladov. Venovať sa bude aj skvalitňovaniu procesov či digitalizácii.

O spoločnosti

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje sa na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách.

Odporúčané články

Sporiteľňa Wüstenrot znížila polročný zisk takmer o 40 % ČSOB stavebnej sporiteľni klesol polročný zisk o vyše 75 %

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

V obci Železná Breznica našli mŕtveho muža, na tele mal bodné poranenie Aktualizované: Kajakári Gelle a Petrušová skončili na MS tesne pod pódiom, od medailí ich delili sekundy Slovenský štvorkajak ostal neporazený aj po druhom štarte, do finále postúpil s najlepším časom Minister Gál okamžite odvolá Jankovskú, ak sa potvrdia informácie z Kočnerovej Threemy Rakete Sojuz-2 sa nepodarilo pripojiť k Medzinárodnej vesmírnej stanici, na palube je robot Fedor Aktivisti chcú postaviť kožušinové farmy mimo zákon, zorganizovali protest v Bratislave Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár)

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X