Skupina AXA Česká republika a Slovensko vlani s takmer tretinovým rastom zisku

AXA
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Michael Sohn

V roku 2018 bolo takmer 90 % všetkých nových zmlúv spracovaných elektronicky.

Skupina AXA Česká republika a Slovensko dosiahla v minulom roku zisk 28,3 mil. eur. Oproti predchádzajúcemu roku je to takmer tretinový rast. Hospodársky výsledok potiahol podľa vyjadrení spoločnosti rast vo vybraných segmentoch rizikového životného poistenia a neživotného majetkového poistenia. „Rastúca efektivita poháňaná digitalizáciou, segmentovaný rast v oblasti krytia rizík a výborná angažovanosť našich zamestnancov nám umožnili dosiahnuť rekordný zisk,“ uviedol finančný riaditeľ skupiny AXA Česká republika a Slovensko Laurent Jaumotte.

Celkové výnosy dosiahli vlani viac než 784 mil. eur. „Kladieme dôraz na ďalší rozvoj našej vlastnej distribučnej siete, spoluprácu s externými partnermi a priamy prístup k našim klientom,“ hovorí zástupca generálneho riaditeľa a riaditeľ distribúcie a správy aktív skupiny AXA Česká republika a Slovensko Peter Socha. Okrem zvyšovania kvality predaja sa na výsledkoch podieľa aj efektivita digitálnych riešení v distribúcii. V roku 2018 bolo takmer 90 % všetkých nových zmlúv spracovaných elektronicky.

„Zákazníci od nás očakávajú takmer okamžitú reakciu, ale aj určitú blízkosť a riešenie prispôsobené osobným potrebám. Bez ohľadu na to, aký spôsob kontaktu si s nami zvolia, musí byť pre nich príjemný, bezproblémový a vysoko kvalitný. Preto distribučné siete adaptujeme týmto potrebám a poskytujeme im vysoko výkonné digitálne nástroje k prehlbovaniu vzťahov s našimi klientmi,“ dopĺňa Peter Socha.

O skupine AXA

Skupina AXA pôsobí v oblasti poistenia a správy majetku. Viac než 160 000 zamestnancov sa stará o 105 miliónov klientov v 64 krajinách celého sveta. AXA v Českej republike a na Slovensku pôsobí prostredníctvom penzijnej spoločnosti (na Slovensku následne cez doplnkovú dôchodkovú spoločnosť a dôchodkovú správcovskú spoločnosť), životnej poisťovne, poisťovne (so zameraním na neživotné poistenie), a investičnej spoločnosti. Má viac než 1,35 mil. aktívnych klientov a 515 zamestnancov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AXA