Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
16. 05. 2019 11:18 Aktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Skupina ČSOB ku koncu marca so ziskom cez 15 mil. eur

Skupinový zisk ČSOB medziročne klesol o 27,7 %.

Ziskovosť finančnej skupiny ČSOB v prvých troch mesiacoch tohto roka poklesla. Ako informovala spoločnosť, jej konsolidovaný čistý zisk sa znížil medziročne o 27,7 % na 15,3 mil. eur. Ako povedal generálny riaditeľ ČSOB Daniel Kollár, pod medziročný vývoj hospodárenia sa podpísali významné investície do zlepšenia kvality služieb pre zákazníkov a s tým spojených technológií. „Zisk tiež ovplyvnili medziročne vyššie náklady spojené s bankovým odvodom a príspevkom do jednotného rezolučného fondu,“ uviedol Kollár.

„Výrazne sme rozšírili sieť vkladomatov, ktoré im uľahčujú denno-dennú správu financií. Ako prvá banka na Slovensku sme sprístupnili službu multibanking, vďaka ktorej zákazníci získavajú na jednom mieste, priamo v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking, prehľad aj v účtoch vedených v iných bankách. Pre podnikateľov a firmy sme priniesli inovatívny nástroj Trade Club, ktorým im pomáhame rozvíjať ich medzinárodný obchod a naše portfólio sme rozšírili o špeciálne poradenstvo zamerané pre rodinné podniky,“ povedal Kollár.

Výnosy z poplatkov stúpli

Čisté úrokové výnosy za prvý kvartál boli v objeme 51 mil. eur pri raste o 0,8 %. Pretrváva podľa vyjadrení spoločnosti vplyv trhového prostredia nízkych úrokových sadzieb a ČSOB ho čiastočne kompenzuje zvýšením objemu poskytnutých úverov a nižšími nákladmi na financovanie. Čisté výnosy z poplatkov a provízií vzrástli o 13,6 % na 18,2 mil. eur, a to najmä pre zmenu v rámci stratégie obsluhy prémiového segmentu.

Celkové výnosy narástli zo sumy 70,7 mil. eur na 72,4 mil. eur, a to vďaka nárastu čistých výnosov z poplatkov a provízií a predaju cenných papierov. Prevádzkové náklady vzrástli o 6,5 % na 50,5 mil. eur. Opravné položky a rezervy na podsúvahové riziká medziročne stúpli na 2,5 mil. eur.

Úverom na bývanie sa darilo

Úvery poskytnuté klientom rástli 8-percentným tempom na 7,189 mld. eur ku koncu marca. V medziročnom porovnaní najdynamickejšie rástol objem úverov na bývanie, ktorý stúpol o 8,7 %. Objem investičných úverov pre živnostníkov a malých podnikateľov sa medziročne zvýšil o 7,2 %. Rástol aj objem kreditných kariet, medziročne o 6,8 % a objem poskytnutých spotrebných úverov, medziročne o 6,7 %.

Vklady a úvery prijaté od klientov dosiahli výšku 6,225 mld. eur a v medziročnom porovnaní mierne poklesli o 0,8 %. Medziročné zníženie bolo podľa vyjadrení ČSOB spôsobené maturitou terminovaných vkladov nebankových finančných inštitúcii. Tento pokles spoločnosť vykompenzovala vďaka nárastu objemu vkladov na bežných účtoch fyzických osôb, ktoré medziročne stúpli o 15,4 % a nárastu objem prostriedkov investovaných do podielových fondov, ktoré medziročne narástli o 9,5 %.

O spoločnosti

ČSOB do konca roka 2007 pôsobila na Slovensku ako pobočka zahraničnej banky. Od 1. januára 2008 sa stala samostatnou akciovou spoločnosťou s vlastným predstavenstvom. ČSOB patrí do skupiny KBC, pričom belgická skupina vlastní v slovenskej banke 100-percentný podiel na hlasovacích právach.

Odporúčané články

Slovenská záručná a rozvojová banka s rastom polročného zisku Zisk Privatbanky v prvom polroku mierne poklesol

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Politologička Soňa Szomolányi: Smer-SD bude stále najsilnejší, pretože jadro je neotrasiteľné vo svojej viere vo Fica Facebook najnovšie umožňuje obmedziť zber dát na cielenú reklamu, užívatelia môžu funkciu vypnúť Slovenské tenistky zabojujú o finálový turnaj Pohára federácie na domácej pôde proti Britkám

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X