Slovak Investment Holding a VÚB podpísali zmluvu k programu antikorna záruka 2

Kalkulačka, mince, peniaze, euro
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Slovak Investment Holding (SIH) a VÚB banka podpísali zmluvu SIH antikorona záruka 2 na podporu slovenských podnikov zasiahnutých pandémiou COVID-19. Po SIH antikorona záruke 1 je toto nový program, ktorý sa bude riadiť podľa schváleného dočasného rámca štátnej pomoci na preklenutie obdobia súčasných opatrení proti šíreniu koronavírusu. Podpis s VÚB bankou prišiel pár dní po vyhlásení výzvy pre banky na zapojenie sa do programu. „Predpokladáme, že v najbližších dňoch budú VÚB nasledovať aj ďalšie banky,“ povedal podpredseda predstavenstva a investičný riaditeľ SIH Peter Dittrich.

Odložiť bude možné istinu aj úroky

Prostredníctvom SIH antikorona záruky 2 budú poskytované preklenovacie úvery podnikom s odkladom splátok istiny a úrokov na 12 mesiacov. Maximálna výška úveru je 2 milióny eur so splatnosťou dva až šesť rokov. Úrokové sadzby sú limitované pre mikropodniky vo výške 3,9 % p.a. a pre ostatné podniky 1,9 % p.a. Na úver je aplikovaný poplatok za záruku vo výške závislej od splatnosti úveru, ktorý bude podniku odpustený, ak udrží zamestnanosť. Podniky budú môcť úverové zdroje použiť na financovanie svojich prevádzkových, ako aj investičných potrieb.

Slovak Investment Holding je akciová spoločnosť v 100-percentnom vlastníctve štátu. Jej hlavným poslaním je podpora strategických verejných i súkromných investícií na Slovensku v oblasti infraštruktúry, energetickej efektívnosti, odpadového hospodárstva, sociálnej ekonomiky, malých a stredných podnikov, zdravotníctva a kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Finančné prostriedky na realizáciu investícií čerpá z európskych štrukturálnych a investičných fondov. SIH financuje projekty výlučne pomocou finančných nástrojov, tzn. návratnou formou, nie grantovým spôsobom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Dittrich
Firmy a inštitúcie Slovak Investment Holding