Slovenská záručná a rozvojová banka s rastom polročného zisku

SZRB
Ilustračné foto. SZRB


Slovenská záručná a rozvojová banka zvýšila v prvom polroku čistý zisk medziročne o viac ako 42 %. Jej zisk po zdanení tak predstavoval podľa účtovnej závierky sumu 4,47 mil. eur. Prevádzkové výnosy banky však medziročne klesli a zároveň stúpli náklady, pričom prevádzkový zisk klesol o 33 % na 2,31 mil. eur. Spoločnosť však bola na tom lepšie v rámci opravných položiek, a taktiež klesli rezervy na bankové záruky a súdne spory.

Záručnej banke sa darilo v rámci celkového hospodárenia aj vlani. Za vlaňajšok dosiahla čistý zisk 6,88 mil. eur. V porovnaní s predošlým rokom ho takmer zdvojnásobila. Banka vykázala naposledy stratové hospodárenie v roku 2012. Jej vtedajšia strata predstavovala sumu 7,62 mil. eur. V rámci prevádzkového hospodárenia pritom evidovala vtedy zisk 11,75 mil. eur. Banka však pre vývoj na trhu nehnuteľností prehodnotila ocenenie a možnosti zabezpečenia. To malo vplyv na zvýšenú tvorbu opravných položiek a rezerv.

O spoločnosti

Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SZRB Slovenská záručná a rozvojová banka