Slovenské banky podpísali zmluvu o spolupráci s ministerstvami

Dohoda, podpis, zmluva
Ilustračné foto. pixabay.com

Bankový sektor uzatvoril rokovania s Ministerstvom hospodárstva SR a Ministerstvom životného prostredia SR týkajúce sa spolupráce pri financovaní klientov.

Slovenské banky podpísali zmluvu o spolupráci a spoločnom postupe s Ministerstvom hospodárstva SR a Ministerstvom životného prostredia SR. Týka sa spolupráce pri financovaní klientov, ktorí sú prijímateľmi prostriedkov Operačného programu Výskum a inovácie a Kvalita životného prostredia. Dohodu s ministerstvami uzatvorilo 13 komerčných bánk.
Jednoduchší prístup k financovaniu
Ako ďalej uviedla Slovenská banková asociácia, v praxi to znamená, že uzatvorenie dohody o spolupráci zjednoduší klientom prístup k financovaniu. Banky sa dohodli s ministerstvami na možnosti založenia rovnakého majetku v prospech banky a v prospech ministerstva. Pri posudzovaní klienta bankou nastavené pravidlá umožnia podľa asociácie banke jednoznačnejšie posúdiť viaceré riziká, výsledkom čoho bude rýchlejšie individuálne posúdenie klienta bankou.
Predmet zmluvy
Predmetom zmluvy o spolupráci je najmä určenie spoločného postupu zmluvných strán pri výkone záložného práva, vrátane dohody o poradí ich záložných práv. Ďalej je to vymedzenie povinností banky a štátu pri výmene informácii vo vzťahu k schváleniu úveru, k podpísaniu zmluvy o úvere a uzatvoreniu zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku medzi riadiacim orgánom a prijímateľom na realizáciu projektu, na ktorý mu bol poskytnutý úver z banky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SBA Slovenská banková asociácia