Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dohoda, podpis, zmluva
Ilustračné foto. pixabay.com
5. 10. 2016 8:32 Aktuality od voFinanciach.skSITA

Slovenské banky podpísali zmluvu o spolupráci s ministerstvami

Bankový sektor uzatvoril rokovania s Ministerstvom hospodárstva SR a Ministerstvom životného prostredia SR týkajúce sa spolupráce pri financovaní klientov.

Slovenské banky podpísali zmluvu o spolupráci a spoločnom postupe s Ministerstvom hospodárstva SR a Ministerstvom životného prostredia SR. Týka sa spolupráce pri financovaní klientov, ktorí sú prijímateľmi prostriedkov Operačného programu Výskum a inovácie a Kvalita životného prostredia. Dohodu s ministerstvami uzatvorilo 13 komerčných bánk.
Jednoduchší prístup k financovaniu
Ako ďalej uviedla Slovenská banková asociácia, v praxi to znamená, že uzatvorenie dohody o spolupráci zjednoduší klientom prístup k financovaniu. Banky sa dohodli s ministerstvami na možnosti založenia rovnakého majetku v prospech banky a v prospech ministerstva. Pri posudzovaní klienta bankou nastavené pravidlá umožnia podľa asociácie banke jednoznačnejšie posúdiť viaceré riziká, výsledkom čoho bude rýchlejšie individuálne posúdenie klienta bankou.
Predmet zmluvy
Predmetom zmluvy o spolupráci je najmä určenie spoločného postupu zmluvných strán pri výkone záložného práva, vrátane dohody o poradí ich záložných práv. Ďalej je to vymedzenie povinností banky a štátu pri výmene informácii vo vzťahu k schváleniu úveru, k podpísaniu zmluvy o úvere a uzatvoreniu zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku medzi riadiacim orgánom a prijímateľom na realizáciu projektu, na ktorý mu bol poskytnutý úver z banky.

Odporúčané články

Banky v prvom polroku zarobili medziročne viac Podiel domáceho základného imania v bankách predstavuje už len zhruba 5 %

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z financií raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár) Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi Prepustení baníci by mohli dostať aj ďalšie odškodnenie, ale návrh Smeru má viacero nedostatkov ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X