Slovenskej záručnej a rozvojovej banke v prvom polroku klesol zisk o tretinu

SZRB
Ilustračné foto. SZRB

Slovenskej záručnej a rozvojovej banke (SZRB) v prvom polroku klesla ziskovosť o tretinu. Ako vyplýva z účtovnej závierky, od začiatku januára do konca júna dosiahla čistý zisk 3 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to pokles o 32,9 %. V prvom polroku vlaňajška evidovala banka zisk 4,47 mil. eur. Pred tvorbou opravných položiek pritom banka evidovala ešte zisk 3,04 mil. eur pri medziročnom raste o 31,3 %.

V minulom roku evidovala banka pokles zisku až o 90,9 % na sumu 626-tis. eur. V roku 2018 evidovala banka zisk 6,88 mil. eur. Banka vykázala naposledy celoročné stratové hospodárenie v roku 2012. Jej vtedajšia strata predstavovala 7,6 mil. eur. V rámci prevádzkového hospodárenia pritom evidovala vtedy zisk 11,75 mil. eur. Banka však pre vývoj na trhu s nehnuteľnosťami prehodnotila ocenenie a možnosti zabezpečenia. To malo vplyv na zvýšenú tvorbu opravných položiek a rezerv.

O spoločnosti

Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SZRB Slovenská záručná a rozvojová banka