Slovenský akciový index SAX za týždeň posilnil len nepatrne

Burza cenných papierov BCPB
Ilustračné foto. SITA/Michal Burza

Burza cenných papierov v Bratislave (BCPB) v uplynulom týždni nepatrne posilnila. Hodnota slovenského akciového indexu SAX stúpla o 0,63 bodu na 345,72 bodu. Väčšina z bázických titulov stagnovala. Akcie Biotiky klesli o 4,1 % na 28 eur a akcie OTP Banky stúpli o 10 % na 1,10 eura.

Akcie SES Tlmače ostali na úrovni jedného eura, Slovnaftu na 100 eurách, hodnota akcií Tatry mountain resorts bola na 31 eurách, Best Hotel Properties na 3,04 eura a VÚB banky na 160 eurách.

V úvode a závere týždňa SAX stagnoval

Slovenský akciový index SAX otváral obchodovanie v uplynulom týždni na úrovni 345,09 bodu a na tejto hodnote zotrval do záveru obchodovania. V utorok vzrástol na 347,44 bodu, kde bol aj v stredu. Vo štvrtok stratil 1,72 bodu na 345,72 bodu. Na tejto úrovni zatváral aj piatkové obchodovanie.

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze neuzavreli žiadne priame obchody. Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave dosiahol niečo cez 2 mil. eur a všetko to boli anonymné obchody. Na obchody s akciami pripadlo 123,4 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovala suma 2 mil. eur, takisto bez priamych obchodov. Na obchody s akciami pripadlo 122,4 tis. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie BCPB Burza cenných papierov v Bratislave