Spoločnosť Gomanold spolu s J&T Bankou pripravujú pomoc nezaisteným veriteľom skupiny Arca

peniaze
Ilustračné foto pixabay.com

Spoločnosť Gomanold spolu s J&T Bankou pripravujú ponuku pomoci nezaisteným veriteľom skupiny Arca. Dôvodom je aktuálny vývoj okolo skupiny Arca a medializované informácie. Už nejaký čas sa v médiách špekuluje, či J&T kapitálovo vstúpi do skupiny Arca. Ako ďalej informovala J&T Banka, cieľom nie je záchrana skupiny Arca ako takej, ale pomoc nezaisteným veriteľom získať v čo najkratšom možnom čase aspoň časť investovaných prostriedkov späť a maximalizovať dlhodobý výťažok zo speňaženia aktív skupiny Arca.

„V tejto vážnej situácii je prioritou predovšetkým ochrana záujmov veriteľov. Od všetkých zúčastnených očakávame konštruktívny prístup, ktorý veriteľom dopomôže k monetizácii ich pohľadávok,“ konštatuje J&T Banka.

Ak bude chystaná ponuka pomoci prijatá dostatočným kvórom veriteľov, J&T Banka zaistí finančnú stabilizáciu tých spoločností zo skupiny Arca, ktoré majú s ohľadom na problémy ich materskej firmy sťažený prístup k financovaniu. Podrobnosti k pripravovanej pomoci budú predstavené v najbližších dňoch.

Spoločnosť Arca Investments, ktorá zastrešuje investičnú skupinu Arca, získala dočasnú „pandemickú“ ochranu pred veriteľmi. Trnavský Okresný súd v pondelok 29. júna vydal rozhodnutie, ktorým poskytol spoločnosti dočasnú ochranu na základe ustanovení Lex korona v oblasti justície. Dočasná ochrana na základe tohto zákona má pritom vytvoriť časovo obmedzený rámec na riešenie negatívnych dôsledkov pandémie na podnikanie firiem. V konečnom dôsledku tak bude Arca Investments minimálne do začiatku októbra tohto roka chránená pred konkurzmi, exekúciami či výkonom záložných práv.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arca InvestmentsJ&T BANKA