Spoločnosť Tatra Asset Management s polročným ziskom takmer 5 mil. eur

Tatra banka.jpg
Foto: facebook.com/tatrabanka

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management v prvom polroku dosiahla čistý zisk 4,83 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa zverejnených informácií pokles o 7,6 %. Čistá hodnota majetku bola na konci júna na úrovni 36,16 mil. eur, čo je medziročný nárast o 36 %.

Výnosy z poplatkov a provízií dosiahli za šesť mesiacov sumu 7,99 mil. eur, avšak medziročne klesli o 17,3 %. Náklady na poplatky a provízie sa znížili o 76,1 % na 452 tis. eur. Čisté výnosy z poplatkov a provízií tak klesli o 2,9 % na 7,53 mil. eur.

V minulom roku spoločnosť výrazne zvýšila svoj zisk, a to z úrovne 1,03 mil. eur na 9,97 mil. eur. Výnosy dosiahli výšku 16,4 mil. eur, pričom rozhodujúci podiel patril výnosom za správu podielových fondov. Celkové náklady firmy vlani dosiahli 3,8 mil. eur. Hlavnú časť nákladov vynaložila spoločnosť na sprostredkovanie predaja podielových fondov.

O spoločnosti

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management vznikla v marci 1998. Je dcérskou spoločnosťou Tatra banky a zároveň súčasťou bankovej skupiny Raiffeisen Bank International. Ponúka fondy od depozitných, cez dlhopisové, zaistené, zmiešané, realitné až po akciové.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Tatra Asset Management