Sporiteľni Wüstenrot klesol polročný zisk takmer o 75 %

|
Ilustračné foto zdroj: Wüstenrot

Wüstenrot stavebnej sporiteľni klesol polročný zisk o 74,8 %. Ako vyplýva zo zverejnených informácií, od začiatku januára do konca júna dosiahla plusových 184 tis. eur. Rok predtým to bolo 730 tis. eur. V druhom kvartáli tohto roka spoločnosť dokonca vykázala stratu na úrovni 17 tis. eur. Hlavný zdroj príjmu, čisté úrokové výnosy, zaznamenali pokles.

V minulom roku ziskovosť spoločnosti stagnovala. Kým v roku 2018 to bol čistý zisk na úrovni 1,57 mil. eur, za rok 2019 si spoločnosť zapísala zisk 1,52 mil. eur. V posledných rokoch pritom evidovala rast ziskovosti. Naposledy vykázala pokles zisku v roku 2016 a vtedy to odôvodnila hlavne vývojom úrokových sadzieb na bankovom trhu. Vtedy sa jej zisk prepadol takmer o 39 % na 917 tis. eur.

O spoločnosti

Spoločnosť Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla v roku 1993. Pôvodne pôsobila pod názvom Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot. V decembri 2003 však VÚB banka predala skupine Wüstenrot svoj 50-percentný podiel v stavebnej sporiteľni. Rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v súčasnosti vlastní 100 % akcií vo Wüstenrot stavebnej sporiteľni.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Wüstenrot stavebná sporiteľňa